رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور
رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور
post

رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور

شرکتی دانش‌بنیان با تولید داروها و فرآورده‌های پیشرفته تشخیص و درمان دام و طیور، بازار داخلی این محصولات را رونق داد.

به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت تحقیقاتی و داروسازی از مجموعه‌های فناوری است که از سال ۷۷ برای تولید داروهای دام و طیور راه‌اندازی شد. این مجموعه با هدف‌گیری نیاز دارویی این صنعت اقدام به تولید انواع داروهای دام و طیور در اشکال گوناگون کرده است. محصولاتی چون محلول‌ها و سوسپانسیون‌های خوراکی، محلول‌های تزریقی، پودرهای استریل، پودر مخلوط در دان و محلول در آب، گروه آنتی‌بیوتیک‌ها، ضدانگل‌های داخلی و خارجی و غیره.

به گفته ذکریا زینالی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، این مجموعه با ایجاد آزمایشگاه‌های مجهز کنترل کیفی و استفاده از دستگاه‌های اندازه‌گیری دقیق، کیفیت و کمیت همه محصولات خود از نظر مواد اولیه، فرمولاسیون، بسته‌بندی، پایداری داروهای تولید شده، بررسی اثرات بر روی حیوانات و غیره را به صورت مستمر ارزیابی و کنترل می‌کند.

پربیننده ترین ها:

عرضه داروی گیاهی برای درمان بیماری های انگلی طیور

تولید ضدعفونی کننده های نانو دام و طیور

برای اولین بار داروی تقویت کننده سیستم ایمنی دام و طیور تولید شد

یکی از محصولات دانش‌بنیان ما تولید دارویی است که در درمان پاستورلوز گاوی کاربرد دارد. بیماری عفونی واگیرداری که در جمعیت گاو به صورت سپتی سمی و در جمعیت گوسفند و بز بیشتر به صورت پنومونی یافت می‌شود. این بیماری یا منجر به مرگ و میر دام می‌شود یا با علائم ریوی خود را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از محصولات فناورانه ما پنی‌سیلین‌های سوسپانسیون تزریقی است که در بیماری‌ها و عفونت‌های با منشأ باکتریایی کاربرد دارد. همچنین محصول دیگری برای درمان کمبود ویتامین، تحلیل عضلات، مشکلات رشد، ناباروری، کاهش اشتها و غیره کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه صنعت دام و طیور به صورت مداوم در معرض بیماری‌ها و امراض گوناگون قرار دارد، بیان کرد: تولید دارو برای درمان آنها ضروری است. بیماری‌های عفونی و همه‌گیر که تلفات این صنعت را زیاد می‌کند. داروهای تولیدی ما کمک می‌کند تا مرگ و میر در دام و طیور کمتر شود.

«سامانه بازارگاه» در ماه اول جوجه‌ریزی به مرغداران خوراک نمی‌دهد

شرکت با ایجاد و تقویت بخش تحقیقاتی خود همواره سعی در شناسایی و برآورده کردن نیازهای دارویی دام و طیور کشور با بهترین کیفیت دارد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: خبرگزاری مهر / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5739
رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × پنج =