سامانه بازارگاه اوضاع مرغداران را بدتر کرده است
سامانه بازارگاه اوضاع مرغداران را بدتر کرده است

سامانه بازارگاه اوضاع مرغداران را بدتر کرده است

پویان با اشاره به اینکه سامانه بازارگاه؛ اوضاع مرغداران را بدتر کرده است افزود: بازارگاه به جای آن که مشکل دامداران و مرغداران را حل کند، اوضاع را بدتر کرده و ضربه جبران ناپذیری به تولید زده است.

منصور پویان، رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه سامانه بازارگاه؛ اوضاع مرغداران را بدتر کرده است افزود: بازارگاه به جای آن که مشکل دامداران و مرغداران را حل کند، اوضاع را بدتر کرده و ضربه جبران ناپذیری به تولید زده است.

با شرایط و عملکرد فعلی سامانه بازارگاه؛ دولت به جای نظارت؛ تصدی گری تأمین و تخصیص نهاده دامی را عهده دار شده است. در حال حاضر تمام نهاده های دامی مورد نیاز از بازار آزاد تأمین می شود. در این بین حواله فروشی هم اتفاق می افتد.

در ادامه این برنامه علیرضا حبیبی درکه، معاون اداره نظارت ارز بانک مرکزی در ارتباط زنده تلفنی با این برنامه گفت: در حوزه تأمین و تخصیص ارز؛ تا امروز پنج میلیارد دلار برای نهاده‌های دامی و طیور؛ تأمین ارز انجام داده ایم، این رقم نسبت به سال گذشته و سال‌های قبل آن حتی رشد داشته حال آن که این تخصیص‌ها به متولیان مربوطه یعنی وزارت جهاد و وزارت صمت صورت گرفته است. بانک مرکزی تأخیر معناداری در تأمین ارز نداشته است.

مانی جمشیدی، کارشناس کشاورزی نیز گفت: سال قبل زمانی که بحث کمبود مرغ و گرانی کالا راه افتاد، برخی مسئولان اعلام کردند حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون جوجه ریزی انجام شده اما آماری که توسط مرکز آمار منتشر شد نشان داد که فقط ۷۰ تا ۸۰ میلیون جوجه ریزی صورت گرفته، این جا باید پرسید که نهاده های لازم برای ۱۴۰ میلیون جوجه گرفته شده پس چرا تعداد جوجه ها به ۸۰ میلیون رسیده؟ نهاده دامی مازاد این رقم کجا رفته است؟

سامانه بازارگاه اوضاع مرغداران را بدتر کرده است
هر عدد تخم مرغ 1200 تومان، امکان درج قیمت برای مرغداران

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری شبستان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید