صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
post

بیش از ۲۷۲۲ تن تخم‌ مرغ از البرز به کشورهای همسایه صادر شد

 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت که بانظارت دامپزشکی بیش از ۲۷۲۲ تن تخم مرغ خوراکی در سه ماهه اول سالجاری به کشورهای همسایه به خصوص کشور عراق صادر شده است.

دکتر علیرضا جمالی: در این مدت ۲ هزار قطعه آبزیان زینتی، پنج هزار کیلوگرم بره موم زنبور عسل، ۱۱۲ هزار کیلوگرم پای و پنجه مرغ، ۳۴۱ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی نیز از این استان به کشورهای دیگر صادر شده است.
وی صادرات ۲۰ کیلوگرم خاویار، ۳۶ هزار و ۶۷۱ کیلوگرم عسل و ۶۳ هزار کیلوگرم ماهی خوراکی منجمد را از دیگر محصولات صادر شده در حوزه دامی اعلام کرد.
کار نظارت بر صادرات و واردات محصولات در حوزه دامی بر عهده اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی می باشد.
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه

واکسیناسیون ۱۲۰ هزار قطعه طیور بومی علیه نیوکاسل

وی در به فعالیت های اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل این اداره کل نیز اشاره کرد و گفت: در سه ماهه اول سال جاری فاز دوم واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل انجام شد.
برای اجرای این طرح ۱۳۷ هزار و ۲۵۰ دز واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما تامین شد به طوریکه این استان موفق به کسب رتبه اول کشور را از طرف سازمان دامپزشکی از نظر دفت و میزان پوشش روستاهای استان کسب کرد.
همچنین نظارت بر تخلیه و رهاسازی تخم چشم زده ماهی و صدور مجوز ورود ۱.۵ میلیون قطعه تخم چشم زده به مزارع پرورش ماهیان سردابی استان از دیگر اقدامات نظارتی در این مدت بوده است.

منبع: ایرنا
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
نگران باقی‌ماندن آنتی‌بیوتیک در گوشت مرغ باشیم؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 3 =