صادرات تخم مرغ تنها راه حل نجات مرغداران
صادرات تخم مرغ تنها راه حل نجات مرغداران
post

صادرات تخم مرغ تنها راه حل نجات مرغداران

نبی پور از افت محسوس قیمت تخم مرغ درب مرغداری خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری به کمتر از قیمت مصوب رسیده است.

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ به کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار رسیده است، اظهار کرد: قیمت کنونی هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۱۲ هزار تومان بوده که این رقم ۲ هزار تومان کمتر از قیمت مصوب و ۶ هزار تومان کمتر از نرخ تمام شده تولید است.

در مواقعی که قیمت تخم‌مرغ در بازار افزایش می‌یابد، مسئولان تولیدکنندگان را وادار به تحویل کالا می‌کنند، در حالی که هم اکنون با افت قیمت تخم‌مرغ، پشتیبانی امور دام رغبتی به خرید ندارد.

با کاهش تقاضا برای خرید تخم مرغ در ماه رمضان انتظار می‌رود که مسئولان اجازه صادرات تخم مرغ مازاد را بدهند تا تولید برای مرغدار صرفه اقتصادی داشته باشد.

بیشتر بدانید: تولید مرغ بالا رفت؛ کاهش قیمت در راه است

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار از مازاد روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن تخم مرغ خبر داد و گفت: با وجود آنکه قیمت هر عدد جوجه ۱۵ هزار تومان است، از این رو انتظار می‌رود که مجوز صادرات تخم‌مرغ داده شود یا پشتیبانی امور دام اقدام به خرید تضمینی کند، در غیر این صورت مرغداران رغبتی به جوجه ریزی ندارند و در آینده مجدد گرفتار کمبود می‌شویم.

او از افزایش قیمت برخی نهاده‌های تولید خبر داد و گفت: طی چند روز اخیر جز ذرت و کنجاله سویا، قیمت مابقی نهاده‌های تولید اعم از متیونین رشد چندبرابری داشته به طوری که از ۹۰ هزار تومان به ۱۳۰ هزار تومان رسیده است. همچنین ذرت و سویا که از قبل از عید خریداری شده، هنوز به دست تولیدکنندگان نرسیده است.

واردات مرغ نداریم/ افزایش قیمت مرغ منجمد

این مقام مسئول با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی حقوق و دستمزد گفت: با توجه به افزایش سایر هزینه‌ها، شرایط تولید برای تولیدکنندگان دشوار شده است.

بیشتر بدانید: سوءمدیریت دولت؛ دلیل آشفتگی بازار مرغ

او  با بیان اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، افزود: روزانه ۲ هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که مازاد نیاز داخل باید به بازار‌های هدف صادر شود تا تولیدکنندگان دچار چالش نشوند چرا که بنابر پیش بینی‌های قبلی، قیمت تخم مرغ در فروردین و اردیبهشت به کمتر از ۱۰ هزار تومان می‌رسد که مسئولان باید معضل صادرات را حل کنند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ گذار در پایان تصریح کرد: هم‌اکنون شرکت‌های تولیدکننده جوجه یک روزه، جوجه را به مرغدار با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه می‌کنند، در حالی که ۸ هزار تومان نرخ مصوب فاکتور می‌کنند و مرغدار اگر اقدام به خرید نکند قادر به جوجه ریزی نیست که این موضوع سودجویی در بخش‌های مختلف زنجیره را نشان می‌دهد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7976
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
صادرات تخم مرغ تنها راه حل نجات مرغداران

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

4 + 18 =