صادرات تخم مرغ متوقف است؛ با کمبود تولید مواجهیم
صادرات تخم مرغ متوقف است؛ با کمبود تولید مواجهیم
post

صادرات تخم مرغ متوقف است؛ با کمبود تولید مواجهیم

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه صادرات تخم مرغ عملا متوقف است، گفت: با کمبود تولید در این حوزه مواجه هستیم.

ناصر نبی پور در واکنش به مباحث اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات تخم مرغ به شکل مدیریت شده، گفت: بیش از ۴٠ سال است که متوجه مفهوم مدیریتی که مسئولان عنوان می‌کنند، نشده ایم و نمی‌دانیم از کدام مدیریت صحبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه صادرات تخم مرغ عملاً متوقف شده است، اضافه کرد: اگر هم صادراتی در حال انجام است عوامل مرتبط با خود وزارت خانه این کار را انجام می‌دهند.

مشهد یکی از مهم‌ترین مناطقی است که تخم مرغ صادر می‌کند و الان اگر از صادرکنندگان مشهدی سوال کنیم می‌گویند که صادرات انجام نمی‌شود، به عبارتی وقتی مسئولان لفظ مدیریت شده را مطرح می‌کنند، یعنی صادرات نیست.

وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی قاچاق رونق می‌گیرد، گفت: تا حدود ٢۶ روز قبل، نزدیک به ١٠ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده بود.

بیشتر بدانید:

دلایل افزایش قیمت تخم مرغ چیست؟

سبقت تخم مرغ از مرغ!

نبی پور قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ را درب مرغداری بین ١۵ هزار و ٢٠٠ تا ١۵ هزار و ٣٠٠ تومان اعلام کرد و افزود: حدود یکماه است که قیمت تخم مرغ در همین حدود نوسان می‌کند و تقریباً ثابت است.

وی با اشاره به کمبود در تولید تخم مرغ، افزود: به دستور دولت مرغ‌هایی که باید در ٩٠ هفتگی به کشتارگاه فرستاده می‌شدند، برای جبران این کمبود باید تا ١١٠ هفتگی نگهداری شوند.

نبی پور کشتار مرغ‌ها به دلیل مطلوب نبودن شرایط تولید و نیز کمبود جوجه ریزی را از جمله دلایل کاهش تولید تخم مرغ عنوان کرد و افزود: ۵ ماه است که با کمبود جوجه یک روزه تخم گذار مواجه هستیم و تا مرداد ماه نیز این کمبود ادامه دارد البته از ماه جاری شرایط مقداری بهبود می‌یابد.

کاهش ۲ هزار تومانی قیمت تخم مرغ تنظیم بازار

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: خبرآنلاین
لینک کوتاه: daamiran.com?p=9818
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
صادرات تخم مرغ متوقف است؛ با کمبود تولید مواجهیم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو × پنج =