ضرورت خرید روزانه ۷۰۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار
ضرورت خرید روزانه ۷۰۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار

ضرورت خرید روزانه ۷۰۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به مازاد تولید در واحدهای مرغداری، روزانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ تن مرغ باید از سطح بازار جمع آوری شود.

حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به مازاد تولید، مرغ با قیمت کمتر از نرخ مصوب به کشتارگاه ها عرضه می شود.

به گفته او ، روزانه پشتیبانی امور دام حداقل ۵۰۰ تا ۷۰۰ تن از مازاد تولید مرغداران را باید خریداری و عرضه مرغ منجمد را متوقف کند تا قیمت مرغ به نرخ مصوب برسد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۲۸ تا ۳۱ هزار تومان، ران مرغ ۲۹ تا ۳۱ هزار تومان، سینه ۶۰ هزار تومان و فیله مرغ ۶۵ هزار تومان است.

اسداله نژاد می گوید: روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در سطح کشور عرضه می شود که با وجود کاهش مصرف و قدرت خرید خانوار، بخشی مازاد بر نیاز است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه های شیرینگ پک، انجماد و بسته بندی، پشتیبانی امور دام مقداری قیمت خرید مرغ از مرغداران را باید افزایش و پرداخت ها را به موقع انجام دهد.

مسئولان پشتیبانی امور دام اعلام کرده اند که روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن مرغ مازاد بر نیاز مرغداران خریداری می شود، درحالیکه طبق گفته مسئولان انجمن و تشکل های تولیدی با توجه به مازاد تولید صادرات جوجه های مازاد و تخم مرغ نطفه دار در دستور کار باید قرار گیرد.

ضرورت خرید روزانه ۷۰۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار
آیا قیمت مرغ تا پایان پاییز کاهش می یابد؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه + 20 =