طرح تشدید نظارت بر بازار تخم مرغ در استان تهران آغاز شد
طرح تشدید نظارت بر بازار تخم مرغ در استان تهران آغاز شد
۵/۵ - (۱ امتیاز)

طرح تشدید نظارت بر بازار تخم مرغ در استان تهران آغاز شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از آغاز طرح تشدید نظارت بر بازار تخم مرغ با اولویت عمده فروشی ها خبر داد.

حشمت اله عسگری در جلسه کمسیون تنظیم بازار استان تهران گفت: نباید با تصمیمات غیرکارشناسی زمینه ساز افزایش قیمت اقلام و کالاهای اساسی در بازار شد و این امر مستلزم آگاهی و اشراف دستگاه‌های اجرایی ذیربط بر قوانین و مقررات و رفتارشناسی مناسب بازار است.

وی با تاکید بر نظارت مستمر بر بازار و برخورد با متخلفان، افزود: طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی به ویژه تخم مرغ با اولویت عمده فروشی ها توسط دستگاه‌های نظارتی دنبال و با جدیت بیشتر اجرا و تداوم خواهد یافت.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به نوسانات قیمت تخم مرغ در بازار و ضمن انتقاد از عملکرد و اهمال اتحادیه تخم مرغ، گفت: اتحادیه به عنوان عامل مهم ثبات بازار مکلف است اقدامات و وظایف خود را بر بازار و تامین و عرضه تخم مرغ پررنگ کند نه اینکه به عنوان واسطه رفتاری نامتعارف از خود بروز دهد.

وی با اشاره به قیمت عرضه مرغ در بازار هم خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی فعالیت های خود را بر مبنای قیمت مصوب تشدید کنند و همچنین دستگاه‌های ذیربط در خصوص تامین مرغ مورد نیاز اهتمام لازم را به عمل آورند.

عسگری در حاشیه جلسه تنظیم بازار استان اظهار داشت: علی رغم وعده انجمن صنایع فرآورده های لبنی مبنی بر کاهش ۱۰ درصدی فرآورده های لبنی در سه قلم ماست ساده دو و نیم کیلویی، پنیر یواف ۴۰۰ گرمی و شیر پاستوریزه ۹۰۰ گرمی متاسفانه این کاهش قیمت را با افزایش سایر اقلام و فرآورده های لبنی در سطح بازار جبران نموده اند که این افزایش قیمت برای مردم توجیه پذیر نمی باشد.

مصرف روزانه فرآورده های لبنی جامعه به جهت حمایت از دهک های محروم و برقراری عدالت اجتماعی که از شعارهای محوری دولت است.

پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ تا پایان سال

معاون اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی ذی ربط نسبت به تامین نهاده های مورد نیاز دامداران با قیمت مصوب اقدام نمایند تا زمینه همراهی دامداران و تولیدکنندگان را در زمینه کاهش قیمت محصولات لبنی فراهم آورد.

طرح تشدید نظارت بر بازار تخم مرغ در استان تهران آغاز شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

13 − 5 =