ظرفیت تولید تخم مرغ ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند
ظرفیت تولید تخم مرغ ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند

ظرفیت تولید تخم مرغ ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ظرفیت تولید تخم مرغ در استان اردبیل از ۵۰ درصد فعلی به بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

خلیل نیکشاد در جلسه ستاد تنظیم بازار در اردبیل اظهار کرد: ما در استان اردبیل در تولید مرغ و کشتار روزانه آن ظرفیت مازاد مصرف داریم اما در تولید تخم مرغ با کمبود روبه‌رو هستیم که سعی و تلاشمان بر این است تا با همکاری استان‌های همجوار تخم مرغ مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی ثبات بازار مرغ و تخم مرغ را در هفته‌های اخیر در استان اردبیل یادآور شد و تصریح کرد: با افزایش ظرفیت تولید تخم مرغ از ۵۰ درصد فعلی به ۷۰ درصد تا ۲ ماه آینده می‌توانیم بخشی از مشکلات و کمبودها را رفع کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به قیمت مرغ در استان و عرضه مناسب آن اشاره کرد و گفت: قیمت مرغ در این استان حتی پایین‌تر از نرخ مصوب ارائه می‌شود و ما مازاد مصرف را به سایر استان‌ها ارسال می‌کنیم.

قرار شده در حواله مازاد مصرف استان نرخ کشوری مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن فروش محصولات به انجام برسد.

در حال حاضر کمبودی در عرضه مرغ و تخم مرغ در استان وجود ندارد و همکاران ما از طریق سازمان صمت و تعزیرات با بازرسی‌های مکرر سعی می‌کنند تا جلوی تخلفات احتمالی را گرفته و تقویت ثبات بازار این محصولات کمک کنند.

پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال روند تولید و عرضه مرغ به بازار وضعیت مطلوب و با ثباتی را پیدا کند و کمترین نوسانات را در این حوزه شاهد باشیم.

وی تأمین نهادهای مورد نیاز دامداری‌ها و مرغداری‌ها را نیز یادآور شد و بیان کرد: بر اساس سهمیه ابلاغ شده به استان تهیه و توزیع نهادها از طریق شرکت متولی در حال انجام است و کمبودی را در این زمینه در سطح استان شاهد نیستیم.

ظرفیت تولید تخم مرغ ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند
اگر تصمیم گیری مرغ و تخم مرغ را به مرغدار می‌دادیم، بهتر از این عمل می‌کرد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج + نوزده =