عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب
عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب

رکود تولید تخم مرغ شکست شد

عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اعلام خبرعرضه تخم مرغ، زیر قیمت مصوب گفت: در صورتی که روند تولید مستمر باشد، رکورد تولید تخم مرغ در کشور با تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکسته می‌شود.

به گزارش دامیران به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مهندس محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اظهار داشت: پیش بینی کاهش سرانه مصرف تخم مرغ با تغییر قیمت وجود داشت به طوری که امروز شاهد افت تقاضا هستیم و تخم مرغ زیر قیمت تمام شده به فروش می‌رسد.

وی افزود:در حالی که قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار تومان است اکنون تخم مرغ کمتر از این محصول به فروش می‌رسد به طوری که هر کیلوگرم از این محصول کمتر از ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت تمام شده تولید تخم مرغ قابلیت صادرات این محصول نیز از بین رفته است و منتظر هستیم که مشکلات مرغداران را با کمک دولت مرتفع کنیم.

وی تصریح کرد: میزان تولید تخم مرغ در کشور افزایش یافته است به طوری که اکنون روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ مازاد در کشور تولید می‌شود.

ابلاغ نرخ جدید عرضه تخم مرغ خوراکی

مرادی گفت: در صورتی که روند تولید استمرار داشته باشد رکورد تولید تخم مرغ در کشور شکسته می‌شود و پیش بینی می‌شود که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از این محصول تولید شود.

وی اظهار داشت: تولید کنندگان تخم مرغ باید بتوانند واکنش سریعی به تغییر نرخ ارز تامین نهاده‌های دامی داشته باشند در غیر این صورت با حذف بخشی از گله‌های تولید و کاهش تولید مواجه خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: میزان تولید تخم مرغ در سال ۱۴۰۰ یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان بود که برای سال جاری برنامه ریزی افزایش تولید داریم.

بنابر این گزارش مدیرعامل میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز امروز اظهار داشت: عرضه مرغ در میادین عمده با قیمت ۴۱ تا ۴۴ هزار تومان انجام می‌شود و قیمت خرده فروشی نیز به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری دانشجو

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

7 + هفت =