عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب درب مرغداری
عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب درب مرغداری

عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب درب مرغداری

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: تولید روزانه تخم مرغ با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل به ۳ هزار و ۳۰۰ تن رسیده است.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن، گفت: اتحادیه به عنوان تامین کننده تخم مرغ، به هر میزانی که تقاضا در سامانه بازرگام باشد، پاسخگو است. بنابر آمار روزانه ۵۰ تن تخم مرغ از طریق سامانه بازرگام توزیع می‌شود. در نظر داریم که طی ۲ تا ۳ ماه آینده توزیع تخم مرغ از طریق دیجیتال در سراسر کشور صورت بگیرد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: آمار دقیقی از توزیع تخم مرغ سامانه بازرگام از ابتدای طرح نداریم، اما هیچ گونه محدودیتی در توزیع وجود ندارد.

کاشانی قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۲ هزار و ۵۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب است.

علی رغم کاهش قیمت درب مرغداری، اما قیمت تخم مرغ در سطح خرده فروشی همچنان بالاست، چرا که مغازه داران نسبت به سودی که برایشان در نظر گرفته شده راضی نیستند.

نظام توزیع هوشمند تخم مرغ راهکار جلوگیری از سودجویی مغازه داران و گرانفروشی است.

به گفته کاشانی، طی یک ماه اخیر صنعت مرغداری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ناشی از عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب زیان کرده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: از اسفند تا نیمه اول سال آینده با مازاد سنگین تولید مواجه هستیم. در راستای حمایت از تولیدکنندگان، صادرات و اعطای مشوق صادراتی باید آغاز شود.

تولید روزانه تخم مرغ با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال قبل به ۳ هزار و ۳۰۰ تن تا ۳ هزار و ۴۰۰ تن رسیده، درحالی که مصرف با احتساب اثر کالای جایگزین ماهیانه ۹۵ هزار تن است.

فروش مرغ بالاتر از نرخ مصوب

استمرار توزیع دیجیتالی می‌تواند بر تعادل قیمت در بازار اثر گذار باشد که تداوم آن به نفع مصرف کننده است، ضمن آنکه افراد خریدشان را راحت‌تر انجام می‌دهند.

بنابر آمار ۷ تا ۸ هزار تن تخم مرغ وارد شده است که استمرار واردات می‌تواند، تداوم تولید را در آینده به خطر بیندازد چرا که به سبب عرضه محصول کمتر از نرخ مصوب نیازی به واردات نیست.

هم اکنون تامین ذرت برای مرغدار به سختی در حال انجام است، هرچند سامانه بازارگاه بهترین سامانه برای توزیع نهاده است، اما در زمان بندی مناسبی به دست مرغدار نمی‌رسد، در حالی که حداکثر با ۲۴ ساعت تاخیر باید توزیع شود.

عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب درب مرغداری

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

1 × 2 =