عرضه مرغ در تهران بسرعت در حال افزایش است
عرضه مرغ در تهران بسرعت در حال افزایش است
post

عرضه مرغ در تهران بسرعت در حال افزایش است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: راهکار کاهش قیمت مرغ افزایش عرضه است و لذا از روز چهارشنبه افزایش عرضه مرغ در میدان بهمن آغاز شد.

حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در ستاد تنظیم بازار استان تهران افزود: استان تهران فقط می تواند هشت درصد از نیاز به گوشت مرغ را تامین کند و مابقی را از دیگر استان ها خریداری می کند.

افزایش قیمت مرغ در بازار تهران به علت تامین مرغ مورد نیاز از دیگر استان هاست که آنها نیز محصول را با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار کشور عرضه می کنند.

تهران مجبور به خریداری مرغ از دیگر استان ها است چون در غیر این صورت و در صورت کمبود محصول در بازار، بار دیگر قیمت آن افزایش می یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: برخی استان ها که تهران مرغ را از آنها خریداری می کند، نرخی بالاتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تعیین کرده اند و لازمه مدیریت این وضعیت، ورود وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار و تعدیل عرضه و تقاضا متناسب با قیمت مصوب است.

پربیننده ترین ها:

مقایسه تخم پرندگان

نقش اسیدهای آلی در خوراک دام و طیور

تأثیر استفاده از ویتامین ها در شرایط استرس گرمایی در طیور

تأثیر مس بر بیماری کوکسیدیوز در جوجه های گوشتی

از سوی دیگر مرغداران نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار را نمی پذیرند و آن را پایین تر از قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ می دانند.

با این حال بناست دولت بخشی از یارانه نهاده های مورد نیاز مرغداران را تامین کند تا به تبع آن قیمت محصول تولیدی کاهش یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه هم اکنون مرغ به صورت روزانه وارد بازار میوه و تره بار میدان بهمن و پس از آن در سطح استان توزیع می شود، گفت: از امروز میزان عرضه مرغ در بازار افزایش یافت تا بتوان به تبع افزایش عرضه این محصول، قیمت آن را نیز متعادل نگاه داشت.

آغاز مجدد صادرات تخم مرغ!

با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و برنامه حملی بزودی تهیه و از طریق استانداری هماهنگی های لازم جهت حمل مرغ‌ها از استان مبدا به مقصد میدان بهمن انجام شود، معتقدیم اگر قیمت مرغ در میدان بهمن تعدیل شود، قیمت مرع در سطح کشور تعدیل می‌شود.

وی با اشاره به آشفتگی قیمت مرغ در ۶ ماهه گذشته اضافه کرد: مشکلی در تولید مرغ در استان تهران نداریم و تنها مشکل اختلاف نظر میان ستاد تنظیم بازار کشور و اتحادیه مرغداران کشور است؛ مرغداران اظهار می کنند قیمت مصوب بسیار کم است و ستاد تنظیم بازار کشور، این مساله را نمی‌پذیرد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایرنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=6446
عرضه مرغ در تهران بسرعت در حال افزایش است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × یک =