عرضه مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مقطعی نباشد
عرضه مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مقطعی نباشد

عرضه مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مقطعی نباشد

به منظور انجام تعامل و هماهنگی بیشتر و بهتر و استفاده از توان فروشگاه‌های زنجیره‌ای موجود در خوزستان جلسه‌ای در سازمان جهاد کشاورزی استان با حضور مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌ برگزار و در این نشست بر ادامه‌دار بودن توزیع مرغ گرم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تاکید شد.

محمد نژادزاده مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در این نشست اظهار کرد: بر اساس قانون انتزاع علاوه بر تولید، توزیع و نظارت بر محصولات کشاورزی نیز از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی انتقال یافته است.

فروشگاه‌ها باید اقلام خریداری شده‌شان را در سامانه ساتکا ثبت کنند و انتظار می‌رود با این اقدام محصولات با قیمت مصوب و رعایت شرایط لازم و شفافیت در فروشگاه‌ها به فروش برسند.

نژادزاده با بیان اینکه در یک هفته اخیر موفق شده‌ایم قیمت مرغ را در بازار تعدیل کنیم، تصریح کرد: استان خوزستان تنها استانی است که در حال حاضر مرغ منجمد در بازار آن توزیع می‌شود و این اقدام به منظور تنظیم بازار انجام می‌شود.

با توجه به ظرفیتی که در استان وجود دارد پیگیری‌های لازم برای ورود مرغ کشتار روز (مرغ آماده طبخ) از استان‌های دیگر صورت گرفته است.

عبدالامیر نیرومند معاون بهبود تولیدات دامی سازمان نیز در این جلسه گفت: عرضه مرغ آماده طبخ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نباید به صورت مقطعی باشد و باید روند توزیع ادامه‌دار باشد.

مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز در این جلسه اعلام کردند مراحل اداری روند صدور حواله و عرضه از گذشته دارای سیکل طولانی بوده و از سازمان جهادکشاورزی که اکنون متولی عرضه و نظارت بر بازار است، درخواست کردند نسبت به اصلاح این فرایند اقدام کنند. همچنین در این جلسه مقرر شد از این پس علاوه بر عرضه مرغ منجمد کلیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شامل جامبو، کوروش، اتکا، دیلی مارکت و رفاه نسبت به توزیع مرغ کشتار روز (مرغ آماده طبخ) در شعب منتخب هر فروشگاه زنجیره‌ای، اقدام کنند.

عرضه مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مقطعی نباشد
قیمت مصوب مرغ افزایش یافت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک + 8 =