قیمت جوجه یک روزه گوشتی به ٩ هزار تومان رسید
قیمت جوجه یک روزه گوشتی به ٩ هزار تومان رسید
post

قیمت جوجه یک روزه گوشتی به ٩ هزار تومان رسید

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک روزه گوشتی به ٩٠٠٠ تومان رسیده است ، گفت: حداکثر قیمت مرغ در بازار باید بین ٢۶ تا ٢٧ هزار تومان باشد.

حبیب اسدالله نژاد درباره اینکه آیا سیاست اصلاح قیمت ملک در دولت جدید پیگیری می‌شود گفت هنوز نمی‌دانیم سیاست دولت جدید چه خواهد بود آیا قرار است که تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده‌های دامی ادامه پیدا کند یا خیر؟

باید وزیر جهاد کشاورزی تعیین شود و کار را شروع کند سپس ما پیشنهادات خود را در قالب یک بسته به دولت ارائه خواهیم کرد.

با این حال در قالب یک راهکار کوتاه مدت و با توجه به افزایش قیمت مؤلفه‌های تولید، اصلاح قیمت مصوب مرغ باید در دستور کار قرار بگیرد و انتظار ما این است که دولت نرخ مصوب مرغ را اصلاح کند.

این فعال بخش خصوصی با اشاره به افزایش شدید قیمت جوجه یک روزه گفت: قیمت مصوب جوجه یک روزه گوشتی ۴٢٠٠ تومان و قیمت کنونی آن در بازار ٩٠٠٠ تومان است و با همین قیمت ٩٠٠٠ تومان نیز به راحتی نمی‌توان جوجه تأمین کرد.

اگر قیمت مصوب جوجه یک روزه گوشتی به نرخ ۵٢٠٠ تومان که مدنظر تولیدکنندگان جوجه نیز است، برسد منطقی است و اثر افزایش قیمت مؤلفه‌های تولید بر نرخ تمام شده تولید مرغ نیز زیاد نخواهد بود.

وی درباره اینکه قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ در حال حاضر چقدر است؟، افزود: با جوجه یک روزه گوشتی به نرخ ۴٢٠٠ تومان قیمت تمام شده تولید مرغ زنده ١٩ هزار تومان و با قیمت کنونی جوجه یک روزه یعنی ٩٠٠٠ تومان، قیمت تمام شده تولید مرغ نیز بیش از ٢١ هزار تومان خواهد بود.

اسدالله نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیمت مرغ در بازار تهران که کماکان بین ۴٠ تا ۴٣ هزار تومان است، گفت: عرضه مرغ به این قیمت‌ها، گرانفروشی و سودجویی است و دستگاه‌های نظارتی باید با آن برخورد کنند.

یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

تولیدکنندگان مرغ را با نرخ مصوب عرضه می‌کنند در حالی که به دست مصرف کننده ارزان نمی‌رسد و ما از سازمان حمایت می‌خواهیم که به این مسأله ورود و با متخلفان برخورد جدی کند.

قیمت مرغ در بازار تهران نباید بیشتر از ٢۶ تا ٢٧ هزار تومان باشد.

قیمت جوجه یک روزه گوشتی به ٩ هزار تومان رسید

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری مهر

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 5 =