قیمت مرغ بدست سودجویان است، آمادگی مرغداران برای صادرات
قیمت مرغ بدست سودجویان است، آمادگی مرغداران برای صادرات
post

قیمت مرغ بدست سودجویان است، آمادگی مرغداران برای صادرات

نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور گفت: با توجه به قیمت خرید مرغ از مرغداران، قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ در بازار حداکثر ۲۲ هزار تومان است.

بازار مرغ بعد یک هفته ثبات بار دیگر شاهد افزایش قیمت است، مرغداران مدعی هستند قیمت خرید مرغ از آن‌ها تغییری نداشته و افزایش قیمت در بازار نتیجه سودجویی برخی از خرده فروشان در سطح شهرها است.

حبیب اسدالله نژاد، درباره آخرین وضعیت قیمت و تامین مرغ، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری به طور متوسط ۱۵ هزار تومان خریداری می‌شود.

خرید مرغ به قیمت مذکور از مرغداران در حالی است که قیمت تمام شده هر کیلوگرم از آن ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

اسدالله نژاد بخشی از بالا بودن هزینه تمام شده تولید و زیان مرغداران را مربوط عدم تامین نهاده دامی به میزان نیاز مرغداران عنوان کرد.

بیشتر بدانید: مرغداران بدنبال افزایش قیمت مصوب مرغ

دولت ۴ کیلوگرم نهاده برای تولید هر کیلوگرم مرغ در یک دوره ۴۰ روز را در اختیار مرغداران قرار می‌دهد در حالی که مرغ در این سن به وزن تقاضای بازار نمی‌رسد.

به گفته اسدالله نژاد؛ بازار داخلی به دنبال مرغ‌های با وزن حداقل ۲.۱۰۰ تا ۲.۲۰۰ کیلوگرم است و وزن‌های کمتر از این مشتری ندارد.

مرغدار مجبوراند مرغ را تا وزن بازار پسند در واحد نگهداری کنند که زمان آن به بیش از ۴۰ روز و دان مورد نیاز برای مصرف به بیش از ۴ کیلوگرم می‌رسد.

اسدالله نژاد شرایط جوجه‌ریزی و تولید مرغ را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در تامین مرغ مورد نیاز بازار مصرف هیچ مشکلی نداریم و حتی زیر ساخت‌ها برای افزایش تولید نیز مهیا است.

هر زمان که دولت تصمیم به صادرات یا افزایش عرضه مرغ در بازار داخل بگیرد ما می‌توانیم در کمتر از ۴۵ روز تولید را بالا ببریم.

بیشتر بدانید: معضلات سامانه بازارگاه، مرغداران را گرفتار کرد!

اسدالله نژاد این موضوع را نیز مورد تاکید قرار داد که به رغم آمادگی مرغداران برای افزایش تولید با هدف صادرات این مهم نیاز به فراهم کردن شرایط و زمینه‌های لازم دارد.

نرخ 24 هزارتومانی مرغ و سیر صعودی قیمت آن در بازار

وی از جمله این شرایط را ثبات در قوانین و مقررات صادراتی و برنامه‌ریزی بلند مدت برای جلب اعتماد از دست رفته مشتریان خارجی برشمرد.

اسدالله نژاد تصمیمات یک شبه را آفت صادرات مرغ دانست که در سال‌های اخیر اثرات جبران ناپذیری را به اعتبار تجارت این کالا زده است.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5870
قیمت مرغ بدست سودجویان است، آمادگی مرغداران برای صادرات

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 4 =