قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود
قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود

قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با تاکید بر اینکه اکنون قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود، گفت: تا این لحظه قیمت تمام‌شده مرغ در استان اصفهان تغییری نکرده و نهادهای نظارتی اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهند.

بهرام پاکزاد، با بیان اینکه قیمت مرغ زنده در اصفهان هیچ تغییری نکرده است، اظهار کرد: در حال حاضر مرغ زنده با هزار و یک تعهد از مرغداران گوشتی، با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌شود.

بعد از خرید مرغ از مرغداران، این محصول وارد سامانه رهتاب می‌شود و مرغداران با توجه به تعهدات بسیار، اجازه ندارند مرغ را با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب بفروشند.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان نرخ پیشنهادی مرغداران در سال گذشته بود، اظهار کرد: امسال قیمت جوجه یک‌روزه هر روز افزایش و به بیش از ۹ هزار تومان رسید، اما نهادهای نظارتی و تنظیم بازار سکوت مطلق کردند و به اعتراض مرغداران بها ندادند.

وی همچنین به افزایش بیش از ۳۰ درصدی نرخ کرایه‌ها و خدمات اشاره کرد و گفت: با این‌ وجود و تا این لحظه قیمت تمام‌شده مرغ در استان اصفهان تغییری نکرده و نهادهای نظارتی اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهند.

مطالب مرتبط:

احتمال افزایش دوباره قیمت مرغ در گرو سیاست های دولت

وعده یک مقام مسئول درباره قیمت مرغ

درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مرغ

پاکزاد با بیان اینکه در این مدت جوجه ریزی در استان اصفهان انجام شده است، گفت: مطابق اعلام اتحادیه در اردیبهشت‌ماه حدود ۷.۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شده است، اما آمار جوجه ریزی کشور کاهش یافته، چراکه شرکت‌های مرغ مادر در مقطعی جوجه ریزی نداشته‌اند و این امروز بر کاهش تولید اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ باید در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود، تاکید کرد: متاسفانه اکنون قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود و متولیان تنظیم بازار به افزایش قیمت نهاده‌ها و قیمت تمام‌شده مرغ زنده توجهی ندارند.

قیمت مرغ به نرخ مصوب تنظیم بازار نزدیک شد

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه قیمت تمام‌شده مرغ زنده بین ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است، تصریح کرد: با توجه به تعهدات و سختگیری‌هایی که در استان اصفهان می‌شود، مرغ زنده تا این لحظه بیش از ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته نمی‌شود، اما از اینکه مرغ با چه قیمتی به دست مصرف‌کننده می‌رسد، بی‌خبریم.

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید قیمت تمام‌شده مرغ زنده حدود ۲۰ هزار تومان است که براساس آن باید با نرخ ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=9218
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
قیمت مرغ به صورت دستوری کنترل می‌شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید