قیمت مرغ در بازار ۲۰۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب شد
قیمت مرغ در بازار ۲۰۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب شد

قیمت مرغ در بازار ۲۰۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب شد

یوسف خانی از عرضه مرغ در بازار با قیمت ۲ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب خبر داد و ازدیاد تولید را علت آرامش بازار مرغ اعلام کرد.

یوسف خانی گفت: هم اکنون هر کیلو مرغ ۲ تا ۳ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود. قیمت هر کیلو ران مرغ در بازار ۲۸ هزار تا ۲۹ هزار تومان و قیمت مصوب هر کیلو مرغ ۳۱ هزار تومان است.

طی ماه های مهر و آبان نوسانات بازار مرغ زیاد بود و قیمت مرغ به بیش از ۴۰ هزار تومان هم رسید که واردات تخم مرغ نطفه دار و مرغ منجمد در کنار عرضه اینترنتی مرغ با نرخ مصوب بازار را به آرامش رساند.

به گفته رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، ازدیاد تولید و فراوانی عرضه علت آرامش بازار است و با توجه به میزان جوجه ریزی پیش بینی می شود که تغییر خاصی در بحث بازار رخ ندهد.

آمار جوجه ریزی در سامانه سماصط حاکی از آن است که در آبان ۱۲۷ میلیون قطعه و آذر ۱۳۱ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است وپیش بینی می شود در دی ماه جوجه ریزی به بالای ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که هم اکنون هر کیلو مرغ به قیمت ۲۸ هزار تا ۳۱ هزار تومان، ران مرغ ۲۸ هزار تا ۳۱ هزار تومان، ساق ران ۴۵ هزار تا ۴۸ هزار تومان، سینه ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و فیله مرغ ۷۵ هزار تومان است.

قیمت مرغ در بازار ۲۰۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × دو =