قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به ۳۳ هزار تومان رسید
قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به ۳۳ هزار تومان رسید

قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به ۳۳ هزار تومان رسید

نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت: نرخ مصوب مرغ در کارگروه تنظیم بازار باید با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، تعیین شود.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به نارضایتی مرغداران از نحوه قیمت گذاری مرغ اظهارکرد: با افزایش قیمت نهاده دامی و مواد اولیه، دستگاه‌های مسئول قیمت گذاری بلافاصله قیمت را برای تجار افزایش می‌دهند، درحالیکه به بخش تولید توجهی نمی‌کنند و همیشه نرخ اعلامی از قیمت تمام شده تولید پایین‌تر است که این موضوع منجر به نارضایتی تولیدکنندگان شده است.
از ابتدای سال هر چند وقت یکبار شاهد افزایش هزینه‌های تولید اعم از واکسن، دارو، دستمزد و … هستیم که متاسفانه آثار آن را بر قیمت اعلامی مرغ نمی‌بینیم که با هیچ یک از اصول  تعیین قیمت مرغ سازگار نیست.

بیشتر بدانید: شرایط تک نرخی شدن مرغ چیست؟

با افزایش قیمت نهاده در کارگروه تنظیم بازار، نرخ مرغ و سایر کالا‌های مرتبط با نهاده‌ها باید تغییر کند چرا که در هزینه تمام شده تولید تاثیر دارد.
این مقام مسئول در واکنش به عرضه مرغ با نرخ بالای ۳۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها ۲۷ هزار تومان بوده و فروش با نرخ‌های بالاتر کم لطفی واحد‌های صنفی است.
قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به 33 هزار تومان رسید
قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به ۳۳ هزار تومان رسید
قیمت مرغ در تعطیلی پیش رو به میزان تقاضا بستگی دارد به طوریکه با ازدیاد تقاضا و افزایش حجم سفر‌ها قیمت مرغ بالا می‌رود و با رعایت اصول و استاندارد و کاهش مصرف، قیمت مرغ کاهشی خواهد بود.
با توجه به مشکل تامین نهاده ها، صرف نظر از اینکه با مشکل کمبود تولید یا کاهش جوجه ریزی همراه بودیم، قیمت تمام شده تولید به شدت برای واحد‌ها افزایش یافت که این امر موجب شد قیمت مرغ نسبت به روز‌های اخیر افزایش یابد.

بیشتر بدانید: ضرر ۱۰ میلیارد تومانی مرغداران در روز

از وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید انتظار داریم که نهاده مورد نیاز واحد‌های مرغداری را با نرخ مصوب به طور کامل تامین کنند تا بتوانند کل مرغ تولیدی واحد‌ها را با نرخ مصوب خریداری کنند که متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.
او در پایان با اشاره به اینکه زنگ خطر صنعت مرغداری به صدا درآمده است، تصریح کرد: تامین و توزیع به موقع نهاده‌های دامی در جلوگیری از بحران بازار مرغ نقش اساسی دارد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: yjc     /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1Jne
قیمت مرغ در خرده فروشی ها هر کیلو به ۳۳ هزار تومان رسید
مرغداران مرغ احتکار نمی‌کنند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید