قیمت مصوب تخم مرغ، ۶ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده!
قیمت مصوب تخم مرغ، ۶ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده!
۵/۵ - (۱ امتیاز)

قیمت مصوب تخم مرغ، ۶ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده!

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه قیمت مصوب اعلامی ۱۴ هزار تومانی برای فروش تخم مرغ درب مرغداری مربوط به مهرماه سال گذشته است، گفت: در حال حاضر تولید هر کیلو تخم مرغ حدود ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود و قیمت مصوب سال گذشته برای مرغدار صرف ندارد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: مشکلی در خصوص تولید تخم مرغ در استان وجود ندارد و در حال حاضر روزانه ۱۴۰ تن تخم مرغ در استان تولید می شود که ۳۵ درصد آن به مصرف استان می رسد و مابقی، مازاد است و به سایر استان ها ارسال می‌شود.

حمیدرضا اخوان، اظهار کرد: ۹۴ واحد مرغ تخمگذار در استان با ظرفیت سه میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه وجود دارد که در حال حاضر ۶۴ واحد به ظرفیت دو میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه فعال هستند.

وی با بیان اینکه فعالیت ۶۴ واحد تولید تخم مرغ در مقایسه با سال های گذشته در استان کم نظیر است، افزود: با توجه به این فعالیت، در حال حاضر وضعیت تولید در استان خوب است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. امروز قیمت تخم مرغ در سطح استان به ازای هرکیلوگرم ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ  تصریح کرد: افزایش قیمت ایجاد شده از سوی مرغداران صورت گرفته چراکه هزینه های تولید از جمله قیمت پولت، هزینه های دارو و درمان، کارگر، حمل و نقل، نهاده و… افزایش یافته در نتیجه مرغداران اقدام به این افزایش قیمت کرده اند.

البته قیمت مصوب اعلامی ۱۴ هزار تومانی درب مرغداری و ۱۶۹۰۰ تومانی برای مصرف کننده مربوط به مهرماه سال گذشته است و در سال جدید قیمت جدیدی متناسب با افزایش هزینه ها اعلام نشده است. در حال حاضر تولید هر کیلو تخم مرغ برای مرغدار حدود ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود و قیمت مصوب سال گذشته برای مرغدار صرف ندارد.

دان نباشد، مرغ دست از گرانی بر نمی دارد

در راستای افزایش قیمت تخم مرغ، ما نیز در حال مکاتبه با تهران هستیم تا موضوع تعیین تکلیف شود.

واحدهای صنفی مجاز نیستند که تنها تخم مرغ بسته بندی شده عرضه کنند بلکه باید نسبت به فروش شانه ای و فله ای نیز اقدام کنند. مردم در صورت مشاهده تخلف از این بابت می توانند با شماره ۱۲۴ اداره کل صنعت و معدن استان تماس حاصل کرده و موضوع را اطلاع دهند.

قیمت مصوب تخم مرغ، ۶ هزار تومان کمتر از قیمت تمام شده!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه − دو =