مردم اصفهان دو برابر قبل مرغ خریداری می‌کنند!
مردم اصفهان دو برابر قبل مرغ خریداری می‌کنند!
post

اصفهانی‌ها دو برابر قبل مرغ خریداری می‌کنند!

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید در اصفهان با بیان اینکه نیاز روزانه مردم اصفهان به مرغ بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن بود، گفت: طی چند شب گذشته ۹۰۰ تن مرغ در کشتارگاه های اصفهان کشتار شده، اما توجه به تقاضای بالای مردم، تمام مرغ کشتار شده در اصفهان مصرف می شود.

محمدعلی فروغی، با اشاره به اینکه با تدبیر ستاد تنظیم بازار استانی امروز شرایط توزیع مرغ در اصفهان مناسب است، اظهار کرد: مطابق اعلام ستاد تنظیم بازار استان، در حال حاضر مرغ در اصفهان با قیمت مصوب ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

وی درباره برخی صف های خرید مرغ در اصفهان، توضیح داد: به خصوص طی یک سال گذشته شاهد نوسانات شدید مرغ هستیم، البته در بازه ای از زمان تولیدکنندگان با کمبود نهاده ها مواجه بودند، اما امروز نهاده ها توسط دولت تحویل مرغداران شده و مرغدار نیز باید مرغ را تحویل بازار دهد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید در اصفهان ادامه داد: مرغداران قرار بود با دریافت نهاده مشخص، مرغ را با وزن ۲ کیلوگرم کمتر وارد بازار کنند، اما آنها مرغ را با وزن بالاتر تولید کرده و ادعا می کنند نهاده مازاد را از بازار آزاد خریداری می کنند، با این وجود اکنون شرایط بازار مرغ نسبت به هفته گذشته اندکی آرام گرفته است.

مهمترین اخبار صنعت:

وی با تاکید بر اینکه توزیع مرغ به شدت تحت نظارت و به فراوانی در بازار است، گفت: تا پیش از این، مرغ در بازارهای کوثر توزیع می شد، اما به دلیل برخی ایرادات ستاد استانی کرونا مبنی بر رعایت نشدن پروتکل ها، از امروز توزیع مرغ گرم با قیمت مصوب در سطح شهر توزیع می شود، البته با توجه به تقاضای بالای مردم احتمال می رود صف های خرید مرغ در مرغ فروشی ها شکل بگیرد.

صنعت دام و طیور نقش ویژه‌ای در ایجاد اشتغال اصفهان دارد

فروغی با بیان اینکه با وجود فراوانی، میزان تقاضای مردم برای خرید مرغ حتی دو برابر گذشته شده است، گفت: از امروز تمام فروشندگان مرغ در سطح شهر اصفهان موظفند مرغ را با قیمت مصوب ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم عرضه کنند که در صورت فروش با قیمت بالاتر، با آنها برخورد خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پای مرغ ۲۰ هزار تومان است، گفت: در شرایطی که نوسانات مرغ در بازار زیاد بود، مردم روی به خرید متعلقات مرغ آورده بودند، اما اکنون مردم تمایل به خرید مرغ با همان نرخ مصوب دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید در اصفهان با بیان اینکه به طور معمول، نیاز روزانه مردم اصفهان به مرغ بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن بود، افزود: با این وجود طی چند شب گذشته ۹۰۰ تن مرغ در کشتارگاه های اصفهان کشتار شده است که با توجه به تقاضای بالای مردم در آستانه شب عید و نگرانی برای گرانی مرغ، تمام مرغ کشتار شده در اصفهان خریداری و مصرف می شود.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7431
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
مردم اصفهان دو برابر قبل مرغ خریداری می‌کنند!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 + ده =