مرغداران متضرر شدند، قیمت مرغ باید افزایش یابد!
مرغداران متضرر شدند، قیمت مرغ باید افزایش یابد!
post

مرغداران متضرر شدند، قیمت مرغ باید افزایش یابد!

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش میزان جوجه‌ریزی مرغداری‌های استان در ماه جاری، گفت: درخواست ما برای ایجاد انگیزه تولید و جلوگیری از بروز آسیب‌های بیشتر به تولیدکنندگان افزایش قیمت مرغ است.

عطا الله ابراهیمی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی تنظیم بازار در چهارمحال و بختیاری گفت: در سال ۱۴۰۰ میزان جوجه‌ریزی مرغداری‌ها نسبت به مشابه سال گذشته افزایشی بوده اما در حال حاضر در نیمه مهرماه سال جاری شاهد کاهش جوجه‌ریزی هستیم.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: متاسفانه قیمت جوجه‌ یک‌روزه از چهار هزار تومان مصوب به ۹ هزار تومان افزایش یافته که باعث نارضایتی تولیدکنندگان شده است.

همچنین بالا رفتن قیمت دارو و هزینه‌های تولید، تحویل دیرهنگام نهاده دامی دولتی، پایین بودن کیفیت نهاده‌ها باعث شده تولیدکنندگان انگیزه تولید را از دست بدهند درحالی که ما مدام امیدوارشان می‌کنیم و با ما همکاری داشته‌اند اما اعتمادشان نیز در حال از بین رفتن است.

متاسفانه در ماه گذشته به دلیل پایین بودن کیفیت جوجه‌های یک‌روزه تعداد ۶۰ هزار قطعه جوجه از واحدهای مرغداری استان معدوم شد که این موضوع نیز بر همه مشکلات ذکر شده باعث زیان مرغداران شده است.

در حال حاضر از ۲۲۰ واحد مرغداری در سطح چهارمحال و بختیاری ۷۰ مورد در حال جوجه‌ریزی است و متاسفانه واحدهای فروش جوجه یک‌روزه که عموما در شمال کشور هستند یک فاکتور به قیمت چهار هزار تومان مصوب صادر کرده و مابقی مبالغ را از طریق حساب ثانویه صادر می‌کنند.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: درخواست ما برای ایجاد انگیزه تولید و جلوگیری از بروز آسیب‌های بیشتر به تولیدکنندگان افزایش قیمت مرغ است که باعث جبران خسارت‌های وارده به مرغداری‌ها می‌شود.

مرغداران متضرر شدند، قیمت مرغ باید افزایش یابد!
قیمت جوجه در سایه نبود نظارت افزایش یافته

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − دو =