مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند!
مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند!
post

مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند!

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان گفت: با شیوه های دستوری نمی توان قیمت مرغ و یا هر محصولی را کاهش دهیم و اگر در بازار دخالت نشود برای شب عید قیمت واقعی مرغ بین ۲۶ تا ۲۵ هزار تومان است.

بهرام پاکزاد درباره نوسانات بازار مرغ، اظهار کرد: همواره قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضا بوده و اگر بر آن مدیریت درستی شود تولیدکننده و مصرف کننده، هر دو زیان نمی بیند.

وی با انتقاد از نبود برنامه ریزی بر بازار عرضه و تقاضای مرغ، گفت: تا ۲۰ روز پیش مرغداران هر کیلو مرغ زنده را ۱۲ هزار تومان یعنی ۲۴۰۰ تومان زیر قیمت مصوب می فروختند.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با بیان اینکه باید توجه داشت زمانی که زیان تولیدکننده بالا باشد دیگر حاضر به جوجه ریزی نیست، افزود: از سوی دیگر کمبود نهاده ها نیز موجب شده که عرضه مرغ نسبت به گذشته کمتر شود.

معمای تولید شبانه روزی مرغداران و کمبود مرغ در ویترین ها!

کمبود ذرت و سویا نسبت به سال گذشته موجب شده که امسال مرغ ها را سبک تر به بازار عرضه کنند، همچنین بیماری آنفلوآنزا موجب کاهش عرضه مرغ شده است.

هر گله مرغ که درگیر آنفلوآنزا  می شود، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد دچار تلفات می شود.

اگرچه اکنون جوجه ریزی به میزان گذشته بوده، اما تلفات گله های مرغ به همراه کمبود نهاده ها و سبکی وزن موجب کاهش تولید شده است.

دبیر انجمن مرغداران استان اصفهان با اشاره به قیمت تمام شده مرغ، اظهار کرد: در حال حاضر مرغ دو کیلوگرم بین ۱۷۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان است، اما در ستاد تنظیم بازار کشور اگرچه افزایش هزینه های تولید را قبول کردند، اما عنوان کرده اند که نباید تا ۱۱ فروردین افزایش قیمت مرغ داشته باشیم چراکه شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست.

مرغ‌ها ۵۰ روز بدون خوراک ماندند!

وی با بیان اینکه مرغداران مسئول شرایط نامناسب اقتصادی مردم نیستند، گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده با شرایط سختگیرانه و تنظیم بازار شدید، حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان است، در حالی که قیمت تمام شده مرغ حدود ۱۸ هزار تومان است.

شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران تخم مرغ خریداری نمی کند

پاکزاد با تاکید بر اینکه مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند، گفت: با شیوه های دستوری نمی توان قیمت مرغ و یا هر محصولی را کاهش دهیم و اگر در بازار دخالت نشود برای شب عید قیمت واقعی مرغ بین ۲۶ تا ۲۵ هزار تومان است.

مسئولان باید بررسی کنند که بعد از آنکه مرغ وارد کشتارگاه می شود، چه بلایی بر سر مرغدار می آید در حال حاضر مرغداران بر روی هر کیلو مرغ زنده ۳ هزار تومان خسارت می بینند.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7269
مرغداران مسئول گرانی مرغ نیستند!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × سه =