مرغداری‌ها بنگاه های اقتصادی هستند، نه خیریه!
مرغداری‌ها بنگاه های اقتصادی هستند، نه خیریه!
post

مرغداری‌ها بنگاه های اقتصادی هستند، نه خیریه!

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه نباید از جیب تولیدکنندگان یارانه داد گفت: مرغداری نیز مانند کارخانه فولاد، بنگاه اقتصادی است و هر دو باید اقتصادی باشند، نمی‌توان محصول آنها را به صورت دستوری زیر قیمت تمام شده خرید.

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل مشکلات کمبود مرغ در بازار اظهار داشت:‌ نقش اصلی افزایش قیمت مرغ، نرخ دستوری آن بود؛ وقتی قیمت تمام شده مرغ ۱۷۷۰۰ تومان تمام می شود اما با قیمت دستوری می خواهیم ۱۴۴۰۰ تومان خریداری شود منجر به این مشکلات خواهد شد.

مرغداری و کشاورزان بنگاه های اقتصادی هستند و خیریه نیستند؛هیچ تفاوتی میان کشاورزی و کارخانه ای که فولاد تولید می کنند نیست و هردو باید اقتصادی باشد.

پربیننده ترین ها:

صادرات تخم مرغ تنها راه حل نجات مرغداران

تولید مرغ بالا رفت؛ کاهش قیمت در راه است

سوءمدیریت دولت؛ دلیل آشفتگی بازار مرغ

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد به دلیل اینکه مرغدار غذای مردم را تولید می کند نباید توقع داشت که محصول آنها زیر قیمت تمام شده عرضه شود؛ این امر باعث تعطیلی تولید و گرانی مرغ در بازار می شود.

برخورد دستوری با مردم غلط است؛ وقتی محصولات کشاورزی را که کشاورز ماه‌ها برای آن زحمت کشیده است، دستوری می‌کنیم و در سطحی تنظیم می‌کنیم که کشاورز نه تنها سود نمی‌برد که سود کارش را هم در دست دلالان و واسطه‌گران می‌بیند، در واقع از جیب مردم به خودشان یارانه داده‌ایم؛ این نتیجه برخورد دستوری و عدم تدبیر است.

بنابر این گزارش با وجود اینکه قیمت نهاده های دامی و سایر هزینه های تولید در سال گذشته افزایش یافت اما قیمت مرغ تغییری نکرد، این امر منجر به کاهش انگیزه برای تولید کنندگان شد؛ این موضوع و مشکلات چند ماه تامین نهاده ها، وضعیت تولید مرغ و تخم مرغ در کشور را با مشکل رو به رو کرد.

تکمیلی / پاسخ سازمان دامپزشکی به ابهامات در خصوص وجود انگل در گوشت طیور

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: تسنیم
لینک کوتاه: daamiran.com?p=7991
جهت مشاهده آرشیو اخبار صنعت کلیک کنید
مرغداری‌ها بنگاه های اقتصادی هستند، نه خیریه!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یازده − 8 =