مرغ منجمد ۵ هزار تومان ارزان شد
مرغ منجمد ۵ هزار تومان ارزان شد

مرغ منجمد ۵ هزار تومان ارزان شد

مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تغییر عرضه قیمت مرغ منجمد از ۲۵ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان خبرداد.

حسین فضلی، مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان  گفت: بر اساس آخرین مصوبه تنظیم بازار محصولات کشاورزی عرضه قیمت مرغ منجمد از ۲۵ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان کاهش یافت.

عرضه مرغ منجمد به‌صورت عمده درب شرکت پشتیبانی امور دام  هر  کیلو ۱۸ هزارو ۸۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۲۰ هزار تومان است.

مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: وضعیت تولیدمرغ استان به‌طور متوسط روزانه حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ تن است و  این میزان تولید به‌صورت سینوسی گاهی به‌دلایل متعددی، چون دستورالعمل‌های سامانه بازارگاه و قیمت جوجه یکروزه و دیگرعوامل تغییر می‌کند و سبب می‌شود در یک دوره ۱۰ تا ۱۵ روزه کمتر شود، اما میزان تولید در استان نرمال است و برای وقفه پیش آمده در زمان کوتاه از ذخیره راهبردی  در پشتیبانی امور دام استفاده می‌شود.

در مهر ماه بیشتر از نیاز استان جوجه ریزی داشته ایم حدود ۲میلیون و ۸۵۰ هزار تا ۲میلیون و ۹۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی بوده درصورتی که نیاز استان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه است.

مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد در آبان ماه هم تا امروز که ۱۳ آبان ماه است حدود ۹۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شده است و با برنامه ریزی‌های انجام شده و همت وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تامین نهاده‌ها تولیدمرغ در استان روند ثابتی خواهد داشت و کمبود مرغ نخواهیم داشت.

مرغ منجمد ۵ هزار تومان ارزان شد
لزوم اعمال قرانین بازدارنده برای ثبت آمار نادرست/ 90 درصد آمار مرغ تخم گذار صحیح است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 × 3 =