مرغ های وارداتی تحت نظارت های دامپزشکی به بازار عرضه می شود
مرغ های وارداتی تحت نظارت های دامپزشکی به بازار عرضه می شود

مرغ های وارداتی تحت نظارت های دامپزشکی به بازار عرضه می شود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۷۵۰ کانتینر مرغ وارداتی وارد کشور که به ۲ کانتینر اجازه مصرف داده نشده است.

به نقل از اداره کل دامپزشکی استان تهران، مهدی سلوکانه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران درخصوص واردات مرغ اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۷۵۰ کانتینر مرغ وارداتی بنا به تشخیص ستاد تنظیم بازار و تحت نظارتهای دامپزشکی وارد کشور شده است که در این میان ۲ کانتینر به علت عدم تطابق با پروتکل‌های دامپزشکی ضبط و اجازه مصرف داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه سلامتی مردم خط قرمز ما است گفت: این اطمینان خاطر را به مردم عزیزمان می‌دهم واردات فراورده‌های خام دامی تحت سخترین پروتکل‌های بهداشتی و آزمایشگاهی دامپزشکی وارد کشور می‌شود و اداره کل دامپزشکی استان تهران، با دقت و ریزبینی زنجیره‌های اصلی غذای مردم را رصد و پایش می‌کند.

وی با اشاره به این‌که بخش بعدی نظارت‌های دامپزشکی بعد از توزیع فرآورده‌های خام دامی در مراکز عرضه آغاز می‌شود، افزود: انجام بازرسی‌های بهداشتی از مراکز عرضه جهت کنترل وضعیت بهداشتی مرکز، بررسی وضعیت محصول عرضه شده از نظر رعایت شرایط نگهداری و عرضه صحیح (کنترل زنجیره سرد)، بررسی مستندات مربوط به تولید فرآورده‌ی خام در حال عرضه از کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی تحت نظارت دامپزشکی، کنترل سالم بودن بسته‌بندی و مخدوش نبودن مشخصات درج شده بر روی محصولات بسته‌بندی شده، جزو نظارت‌های دامپزشکی استان است.

مردم عزیز فراورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از فروشگاه‌های تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و از خرید این کالاها از فروشندگان دوره گرد و مراکز فاقد مجوز و تاییدیه دامپزشکی خودداری نمایند.

مرغ های وارداتی تحت نظارت های دامپزشکی به بازار عرضه می شود
ضرورت خرید روزانه ۷۰۰ تن مرغ مازاد از سطح بازار

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری مهر

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه × 3 =