مشکلی در تامین مرغ و تخم مرغ تا پایان سال نداریم
مشکلی در تامین مرغ و تخم مرغ تا پایان سال نداریم

مشکلی در تامین مرغ و تخم مرغ تا پایان سال نداریم

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور گفت: اگر سیاست های فعلی دولت در زمینه تامین مرغ و تخم مرغ ادامه داشته باشد تا پایان سال مشکلی در تولید نداریم.

رضا مبصری اظهار کرد: خوشتبختانه تولید گوشت مرغ درکشور به ثبات رسیده وروبه افزایش است. مشکلی که در گذشته وجود داشت کمبود جوجه یک روزه بود که این مشکل هم با واردات تخم مرغ نطفه دار برطرف شد و حالا در این زمینه هم مشکلی نداریم.

اکنون در تامین گوشت مرغ کمبودی نداریم و حتی مازاد برعرضه هم داریم که ممکن است صادراتی که اکنون بیشتر از یکسال است که ممنوع شده از سرگرفته شود.

در زمینه تولید تخم مرغ هم در کشور مشکلی نداریم  و با وارداتی که انجام شد الان می شنویم که برخی تولیدکنندگان می‌گویند تخم مرغ روی دست مان مانده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره گوشت مرغ کشور افزود: سالانه حدود ۲ و نیم میلیون تن گوشت مرغ و یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که در هر دو بخش با مازاد تولید مواجه هستیم.

ایران در زمینه تولید گوشت مرغ جزء ۱۰ کشور برتر دنیاست و می توانیم مازاد تولید را صادر کنیم که در این باره مکاتبه ای از سوی کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی داشتیم تا تمهیداتی بیندیشند تا هرچه زودتر زمینه صادرات فراهم شود.

بیشتر مشکلاتی که در زمینه مرغ و تخم مرغ داریم ناشی از دخالت دولت‌هاست و متاسفانه سیاستگذاری که انجام می شود دستوری است و اینها باعث می شود منابع  اشتباه تخصیص داده شود.

با اعمال سیاست‌های اشتباه مردم، تولید کنندگان و خود دولت به هدفشان نخواهد رسید و همه ضررخواهند کرد.

مشکلی در تامین مرغ و تخم مرغ تا پایان سال نداریم
وزیر جهاد کشاورزی گفت: گوشت قرمز و مرغ به اندازه کافی موجود است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

11 − 8 =