مشکلی در عرضه تخم مرغ در سطح کشور نداریم
مشکلی در عرضه تخم مرغ در سطح کشور نداریم
post

مشکلی در عرضه تخم مرغ در سطح کشور نداریم

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: با توجه به تولید روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ تن تخم مرغ در کشور مشکلی در عرضه نداریم.

بررسی‌ها از مغازه ها و فروشگاه‌های سطح شهر نشان می‌دهد که بازار تخم مرغ در آرامش نسبی به سر می‌برد به طوریکه هر شانه تخم مرغ بر مبنای نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می‌شود.

بر این اساس هر شانه تخم مرغ شیرینگ‌پک شده ۳۰ تایی با نرخ ۳۶ هزار تومان معادل دانه ای ۱۲۰۰ تومان عرضه می شود که این موضوع بدان معناست که عرضه تخم مرغ‌های تنظیم بازار توانسته قیمت را به خوبی کنترل کند چرا که در هفته‌های اخیر قیمت تخم مرغ چند برابر نرخ مصوب در بازار بود.

پربیننده ترین ها:

پروبیوتیک ها در تغذیه طیور گوشتی

خواص گوشت شترمرغ و بوقلمون

واردکنندگان نهاده هیچ نقشی در توزیع ندارند

مرغداری ها دان ندارند، احتمال بحران در بازار نوروزی مرغ

رضا کاظمی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، اظهار کرد: روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که با این وجود کمبودی در عرضه وجود ندارد و تنها مشکلات سیستم توزیع منجر به التهابات قیمت در بازار می‌شود.

وی نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس هر شانه تخم مرغ فله با نرخ ۳۲ هزار تومان باید در اختیار مصرف کنند.

با وجود آنکه اختلاف قیمت تخم مرغ فله با بسته بندی باید حدود ۲ هزار تومان باشد، در برخی مواقع به علت مشکلات سیستم توزیع سود آن‌ها به ۱۰ هزار تومان هم‌می رسد که این امر اجحاف در حق مصرف کننده و به نفع واسطه است.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: yjc
لینک کوتاه: daamiran.com?p=6868
مشکلی در عرضه تخم مرغ در سطح کشور نداریم
ابلاغ سیاست‌های صدور مجوز بخش طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار + 17 =