معدوم سازی بیش از یک میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای حاد
معدوم سازی بیش از یک میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای حاد
post

معدوم سازی بیش از یک میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای حاد

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی گفت: از ابتدای دوره شیوع بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان تاکنون تعداد معدوم سازی طیور به یک میلیون و ۱۸۰ هزار قطعه رسیده است.

بهمن نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی درباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ۲۸ آبان تاکنون، ۳۸ کانون در ۹ استان کشور همچون خوزستان، البرز، مرکزی، مازندران، کرمانشاه، خراسان جنوبی، تهران، اردبیل و آذربایجان غربی گرفتار آنفلوانزای حاد پرندگان گرفتار شدند.

از ابتدای دوره بیماری ۹ استان درگیر آنفلوانزا شدند که ۴ استان به دلیل آنکه بیش از ۲۱ روز از آخرین کانون می‌گذرد، پاک شدند و هم اکنون در شرایط عادی قرار دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه واحد‌های صنعتی تنها در خراسان جنوبی درگیر بیماری هستند، گفت: در ۸ استان دیگر موردی در فارم‌های صنعتی نداشتیم.

نقیبی با بیان اینکه واحد طیور صنعتی تنها در خراسان‌جنوبی گرفتار بیماری شد، گفت: مابقی استان‌ها در حیات وحش و طیور بومی موارد ابتلا بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان داشتیم.

پربیننده ترین ها:

به گفته این مقام مسئول، از ابتدای دوره بیماری تاکنون یک میلیون و ۱۸۰ هزار قطعه طیور معدوم سازی شدند.

نقیبی با بیان اینکه اخیرا گزارشی در خراسان جنوبی نداشتیم، گفت: در حال حاضر وصعیت خراسان جنوبی برخلاف گذشته که واحد‌ها پشت سرهم درگیر بودند، در شرایط فعلی وضعیت آرام و خوب است که امیدواریم به سمت و سویی رویم که موارد جدیدی از بیماری نداشته باشیم.

طی یک تا ۲ ماه اخیر، بیماری آغاز شده و تقریبا تمامی کشور‌های اروپایی، شرق آسیا و کشور‌های همسایه ما درگیر این بیماری شدند که در سایه شیوع این بیماری آسیب جدی به صنعت طیور وارد شده است.

توزیع روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ تن مرغ در کشور

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در پایان با بیان اینکه مدیران واحد‌های صنعتی از پنهان کاری اجتناب کنند، تصریح کرد: در واحد‌های صنعتی، مدیران واحد‌ها و مسئولان فنی بهداشتی افت مصرف دان، آب یا تولید و یا تلفات غیرعادی را در اسرع وقت به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند و از پنهان کاری بپرهیزند چرا که سیر بیماری به گونه‌ای است که امکان پنهان کاری برای مدت طولانی وجود ندارد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: اقتصادآنلاین
لینک کوتاه: daamiran.com?p=6125
معدوم سازی بیش از یک میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای حاد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

شش + 5 =