ناچار به واردات برخی از واکسن های طیور هستیم
ناچار به واردات برخی از واکسن های طیور هستیم
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ناچار به واردات برخی از واکسن های طیور هستیم

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین کننده ایفا می‌کند و البته کیفیت واکسن‌ها نیز موضوعی غیرقابل چشم پوشی است. تعدادی از واکسن‌ها در کشور تولید نمی‌شوند و به ناچار ناگزیر به واردات هستیم.

دکتر سید بهمن نقیبی در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباطات بین سازمان دامپزشکی و موسسه رازی که نقش مکمل یکدیگر را در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام و طیور دارند، در بهترین سطح در طی سالیان اخیر قرار دارد، اظهار کرد: موسسه رازی ثابت کرده تامین کننده تعداد قابل توجهی از واکسن‌های حوزه دامپزشکی به ویژه دام و طیور است و در کنترل بیماری‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

با قاطعیت اعلام می‌کنیم در بسیاری از موارد که بررسی‌هایمان را در عرصه فارمی در ارتباط با واکسن‌های تولیدی موسسه رازی انجام دادیم نتایج بسیار درخشانی دریافت کردیم.

وی ضمن تقدیر و ‌تشکر از مجموعه موسسه رازی، بیان کرد: انتظار داریم این همکاری‌ها با موسسه رازی به گونه‌ای استمرار پیدا کند که نتایج آن به بهره برداران عرصه دامپزشکی که همان دامداران هستند، (چه در بعد صنعتی و عرصه تولید و چه به عنوان اسباب معیشت مردم) بتوانیم رسالت اصلی خود را در این زمینه انجام دهیم.

وی در خصوص واردات واکسن‌های طیور بیان کرد: عرضه و تقاضا در موضوع واردات، صادرات و تولیدات داخلی، نقشی تعیین کننده ایفا می‌کند و البته کیفیت واکسن‌ها نیز موضوعی غیرقابل چشم پوشی است. تعدادی از واکسن‌ها در کشور تولید نمی‌شوند و به ناچار ناگزیر به واردات هستیم.

ناچار به واردات برخی از واکسن های طیور هستیم
گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هجده + دوازده =