نیاز سالانه واکسن طیور در کشور ۱۱ میلیارد دز است
نیاز سالانه واکسن طیور در کشور ۱۱ میلیارد دز است

نیاز سالانه واکسن طیور در کشور ۱۱ میلیارد دز است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی گفت: نیاز سالانه واکسن طیور در کشور ۱۱ میلیارد دُز است که ۷۵ درصد آن از طریق واردات تامین می‌شود.

سیدمحمد آقامیری: برای تولید انواع دارو و واکسن دام و طیور باید شرکت‌های بخش خصوصی بویژه دانش بنیان ها حمایت شوند.

در بخش واکسن دامی نیز مصرف سالانه ۶۰۰ میلیون دُز است که خوشبختانه تنها ۵۰ میلیون دُز از خارج تامین می شود و مابقی که شامل ۵۵۰ میلیون دُز است از تولیدات داخل کشور استفاده می شود.

با توجه به شعار امسال تلاش می شود تولیدات دانش محور که اشتغالزایی خوبی هم دارد در اولویت کاری قرار گیرد و در این خصوص تمامی شرکت ها بویژه شرکت هایی تولید دارو و واکسن دانش بنیان حمایت می شوند و صدور مجوز برای متقاضیان خارج از نوبت رسیدگی می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی اظهار داشت: امسال برای اولین بار در کشور واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید شد و شرکت هایی نیز هم اینک واکسن لمپی اسکین تولید می کنند که حتی برنامه برای صادرات آن نیز دارند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی مجرب و مسلط در خصوص تولید دارو و واکسن در سطح کشور وجود داریم افزود: هم اینک باید نیروی انسانی را در راستای تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین کمک شوند و این مهم را باید به دنیا نشان بدهیم که می توانیم به خودکفایی دست پیدا کنیم.

آقامیری با بیان اینکه در سطح کشور ۷۰ نوع واکسن به مصرف دام می رسد اظهار داشت: اولویت این سازمان رسیدن به خودکفایی دارو و استانداردسازی است.

نیاز سالانه واکسن طیور در کشور ۱۱ میلیارد دز است
مطالعه موردی واحدهای بزرگ ‏مقیاس مرغ گوشتی شهرستان ساری

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − یک =