نیاز مرغداران و عدم انطباق آن با سهمیه ها در بازارگاه
نیاز مرغداران و عدم انطباق آن با سهمیه ها در بازارگاه

نیاز مرغداران و عدم انطباق آن با سهمیه ها در بازارگاه

نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر تاثیر مثبت سامانه بازارگاه بر حذف حلقه‌های واسط در توزیع نهاده‌های از عدم انطباق سهمیه نهاده‌های دامی در بازارگاه با نیاز واقعی مرغداران انتقاد کرد.

حبیب اسدالله نژاد، با اشاره به دستورالعمل تعیین سهمیه مرغداران در سامانه بازارگاه،  اظهار کرد: طبق دستورالعمل برای تخصیص سهمیه به مرغدار طول دوره پرورش مرغ ۴۰ روز و برای هر کیلوگرم ۴ کیلوگرم دان در نظر گرفته شده است.

اگر مبنا را این دستورالعمل قرار دهیم هم اکنون ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی با نرخ مصوب برای مرغداران تامین می‌شود، اما واقعیت‌های موجود در تولید و بازار با دستورالعمل‌ها متفاوت است.

به گفته وی؛ هدف از در نظر گرفتن دوره پرورش ۴۰ روز تولید مرغ سایز است، اما واقعیت این است که بازار مصرفی برای مرغ با وزن پایین نیست چراکه مصرف کننده ما به دنبال مرغ درشت است.

اینکه به بهانه تولید مرغ سایر سهمیه نهاده دامی مرغدار را کاهش دهیم، کار را از انتها شروع کردن است.

پربیننده ترین ها:

وی با تاکید بر اینکه برای مصرف مرغ سایز باید ابتدا فرهنگ‌سازی شود، اظهار کرد: ابتدا باید مصرف مرغ با وزن کم در بین مردم فرهنگ‌سازی و بازار مصرف آن تعرف شود سپس به تولیدکننده فشار بیاوریم.

اسدالله نژاد یادآور شد: علاوه بر عدم استقبال مردم از مرغ سایز، به دلیل عدم کشش بازار با مازاد تولید نیز مواجه هستیم که اجازه نمی‌دهد مرغ‌ها را در دوره ۴۰ روزه بارگیری کنیم.

در حال حاضر بسیاری از واحدهای مرغداران به دلیل عدم کشش بازار مجبور به نگهداری مرغ در مرغداری هستند که هزینه زیادی را برای تامین نهاده دامی بر آن‌ها تحمیل می‌کند.

قیمت مصوب مرغ زنده در مرغداری چند است؟

نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی کشور در پاسخ به این پرسش که یکی دیگر از مشکلات بازارگاه طولانی بودن زمان تخصیص سهمیه نهاده‌ها بود، اظهار کرد: زمان تخصیص نهاده‌های دامی بیش از ۲۰ روز بود که اکنون به کمتر از ۱۲ روز کاهش یافته است.

از نظر ما این زمان نیز همچنان طولانی است و برای کاهش آن پیشنهاداتی را به وزارت جهاد کشاورزی داده‌ایم.

وی یکی از این پیشنهادات را تخصیص سهمیه نهاده‌های دامی در سامانه بازرگاه به محض صدور مجوز جوجه ریزی عنوان کرد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5449
نیاز مرغداران و عدم انطباق آن با سهمیه ها در بازارگاه

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید