هیچ نهاده ای در بازارگاه بارگزاری نشده / مرغداران در مضیقه سویا
هیچ نهاده ای در بازارگاه بارگزاری نشده / مرغداران در مضیقه سویا

دکتر غلامرضا نصرت عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن:

هیچ نهاده ای در بازارگاه بارگزاری نشده / مرغداران در مضیقه سویا

اختصاصی دامیران؛ دکتر غلامرضا نصرت عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار میهن، در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار دامیران از عدم تامین نهاده ها تا صبح روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، از نگرانی پرورش دهندگان برای تامین خوراک مورد نیاز در مزارع خود خبر داد.

دکتر غلامرضا نصرت در این رابطه به خبرنگار دامیران گفت: «قرار بود از روز شنبه، یعنی دو روز گذشته بارگزاری ها با قیمت نهاده جدید انجام شود و فشار حاصل از عدم تامین نهاده از مرغدار و دامدار برداشته شود. به عنوان مثال در واحد ۱۲۰ هزار قطعه ای خود من، هیچ سویایی برای مصرف وجود ندارد و خریدی که برای فروردین ماه انجام دادیم با وجود پیگیری ها هنوز به دست ما نرسیده است. و من شخصا حد اکثر می توانم تا دو روز دیگر دان با سویا در اختیار مرغهایم قرار دهم.»

وی افزود: « مرغدار های ما که عموما اخلاقی کار کرده اند، هیچ گونه دپوی موادی خارج از سیستم بازارگاه ندارند. یعنی در نهایت برای ۱۵ تا ۲۰ روزمی توانند دان مصرفی مزرعه خود را تامین کنند. اگر مرغداری خارج از این سیستم عمل کرده باشد و احتمالا با ارائه آمار اشتباه، سهم بیشتری از بازارگاه دریافت کرده و دپو کرده باشد، مصداق تخلف است و مورد برخورد تعزیرات جهاد قرار خواهد گرفت.»

اختلال در سامانه بازارگاه علت وقفه در توزیع خوراک دام و طیور

دکتر نصرت ادامه داد: «در حال حاضر عموم همکاران ما در مضیقه هستند و علی رغم اینکه دیروز خبر بارگزاری سویا در بازارگاه اعلام شد، هنوز تا ساعت ۸:۳۵ دقیقه روز دوشنبه ۲۸ اردیبشت هیچ نهاده ذرتی دریافت نکرده ایم،نهاده سویا هم که بارگزاری شده بود هنوز به دست ما نرسیده است. نهاده ها با نرخ های آزادی هم که به صورت رسمی اعلام شد هنوز در بازارگاه بارگزاری نشده است.»

صدور حواله‌های سنگین بدون نظارت و مشکلات توزیع مرغ

وی دلیل این اتفاق را بنا به گفته مسئولین دولتی اشکالی در سامانه بازارگاه به دلیل نرخ های جدید دانست وگفت:« ظاهر مسئولین انفورماتیک بازارگاه که متولیان آن بخش انفورماتیک بانک کشاورزی هستند، برای حل این مشکل تلاش می کنند ولی هنوز اتفاقی که سبب شود ما بتوانیم، چه طلب نهاده های قبلی و چه نهاده های با نرخ جدید را دریافت کنیم محقق نشده است.»

هیچ نهاده ای در بازارگاه بارگزاری نشده / مرغداران در مضیقه سویا

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 1 =