واردات مرغ نداریم/ افزایش قیمت مرغ منجمد
واردات مرغ نداریم/ افزایش قیمت مرغ منجمد

معاون امور دام:

واردات مرغ نداریم/ افزایش قیمت مرغ منجمد

دماوندی نژاد: تعداد مرغ های منجمد محدود است و از سوی فروشگاه‌های زنجیره‎ای در حال عرضه هستند/ نرخ مرغ منجمد اصلاح و افزایش یافته تا تقاضا به سوی بازار مرغ گرم سوق داده شود.

به گزارش دامیران حسین دماوندی‎نژاد، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره ادعای مرغداران مبنی بر مازاد مرغ تولیدی داخل و واردات مرغ‌های منجمد در یک گفت و گوی تلویزیونی گفت: از سال گذشته مجوزی برای واردات مرغ به کشور صادر نشده است. سال گذشته به دلیل اینکه عرضه مرغ نابسامان بود برای تنظیم بازار دولت موظف بود کمبود مرغ را از طریق واردات پوشش دهد بنابراین مجوز واردات صادر شد.

او تصریح کرد: اولویت در رویکرد دولت برای تنظیم بازار تولیدات داخلی بوده و به همین دلیل وزارت جهاد کشاورزی مجوز صادرات به تولیدکنندگان نداد. حتی مجوزهای قبل هم باطل شد.

وی در پاسخ به این پرسش که برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای مرغ‌های مازاد موجود در بازار چیست، گفت: تعداد آنها محدود است و از سوی فروشگاه‌های زنجیره‎ای در حال عرضه هستند. این مرغ‌ها مربوط به توزیع از ماه‌ها قبل بوده که در انبار این فروشگاه‌ها موجود است. توزیع به شکل محدود در حال انجام است. ضمن اینکه نرخ مرغ منجمد اصلاح و افزایش یافته تا تقاضا به سوی بازار مرغ گرم سوق داده شود.

او ادامه داد: توزیع مرغ محدود شده علاوه‎بر اینکه قیمت آن نیز افزایش یافته است.

دماوندی‌نژاد درباره نرخ مرغ منجمد هم توضیح داد: در حال حاضر مرغ منجمد با نرخ هر کیلو ۵۰ هزار تومان خریدوفروش می‌شود.

معاون امور دام ادامه داد: در آبان حدود ۱۰۹ میلیون جوجه‎ریزی انجام شد؛ همچنین از حدود ۱۹۰ روز که از اجرا طرح اصلاح اقتصادی در بخش دام و طیور گذشت ما و صنعت با رویکردی جدید مواجه شدیم و آن هم عبور از ارز ترجیحی به نیمایی مبنای تولید و تقاضا برای محصولات دام و طیور به ویژه گوشت مرغ بود که مدل‌های جدیدی می‌طلبد.

نامه مهم فدراسیون طیور ایران به مقامات عالی نظام: لزوم بازنگری فوری تصمیم‌ها درباره مرغ آرین

دماوند نژاد در ارتباط با موضع دولت در حمایت از سویه آرین گفت: درباره مرغ تولیدی یک بخش مربوط به مرغ آرین است که حمایت دولت به طور قوی روی آن قرار گرفته است. دستور خرید مرغ را در دستور کار داریم و برای سایر سویه‌ها پیگیری‌های ویژه از سوی وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است ضمن آنکه این موضوع در ستاد تنظیم بازار مطرح است

معاون امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی درباره برنامه صادرات مرغ‌هحصولات طیور گفت: صادرات جوجه یک روزه و تخم‎مرغ و حتی گوشت مرغ سویه آرین آزاد بوده و بدون منعی در حال انجام است. درباره سایر سویه هم منعی وجود ندارد اما به دلیل قیمت تمام‎شده بالا در کشور شاید صادرات محقق نشود.

دماوندی‎ نژاد در پایان درباره خرید مازاد تاکید کرد: این امر منجر به افزایش قیمت مرغ در بازار نشده و سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی دوجانبه اخذ می‌شود.

واردات مرغ نداریم/ افزایش قیمت مرغ منجمد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × سه =