واردات ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار برای ساماندهی بازار گوشت
واردات ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار برای ساماندهی بازار گوشت
۵/۵ - (۱ امتیاز)

واردات ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار برای ساماندهی بازار گوشت

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به بیان توضیحاتی درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوع خود پرداخت.

محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، درباره جزئیات نشست امروز یک شنبه ۲۱ شهریور ماه کمیسیون متبوع خود اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون کشاورزی با حضور ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی تشکیل و موضوعات مختلفی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

با توجه به شروع کشت پائیزه در راستای بحث میزان بذر، کود و سم مورد نیاز وزیر جهاد کشاورزی گزارشی به مجلس ارائه دادند که تا کجا شرایط پیش رفته است. سوالاتی درباره اینکه آیا در زمینه تامین مواد مورد نیاز کشاورزان کمبودی وجود دارد یا خیر؟ وزارت جهاد کشاورزی باید چه اقداماتی انجام دهد؟ از وزیر جهاد پرسیده شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: درباره وضعیت تامین نهاده‌های دامی و میزان ذخیره این اقلام نیز گزارشاتی داده شد. مشکلات بانک کشاورزی و فشار شدید این بانک به کشاورزان برای بازپرداخت تعهدات که با توجه به خشکسالی امسال با مشکل مواجه شده اند، نیز مورد بررسی قرار گرفت.

مباحث مربوط به اراضی ۵۰ هزار هکتاری ایلام، دست دهلران و تامین آب این اراضی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بحث تامین جوجه یک روزه، تامین گوشت مرغ و گوشت و وضعیت کمبود و قیمت آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت و به منظور ساماندهی این شرایط مقرر شد وزیر جهاد کشاورزی هر دو هفته به مجلس مراجعه و گزارش وضعیت را به مجلس ارائه دهند.

وزیر جهاد کشاورزی قول مساعدی برای ساماندهی وضعیت بازار گوشت مرغ دادند و وزیر جهاد کشاورزی خبر داد که مقرر شده ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار برای تامین نیاز بازار و حل مشکل کمبود گوشت به کشور وارد شود. برای واردات این میزان تخم مرغ نطفه دار دستور لازم صادر و اعتبار مورد نیاز نیز تامین شده است.

خسارت به صنعت طیور با قیمت گذاری دستوری

هفته آینده وزیر جهاد کشاورزی برای ارائه گزارشی دقیق از وضعیت کشاورزی کشور باز هم به کمیسیون کشاورزی مجلس خواهند آمد.

واردات ۹۵ میلیون تخم مرغ نطفه دار برای ساماندهی بازار گوشت

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یازده + 3 =