وعده وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد تعادل در بازار مرغ
وعده وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد تعادل در بازار مرغ

وعده وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد تعادل در بازار مرغ

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل هماهنگی‌ امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضریب ۳۰ درصدی بیمه محصولات کشاورزی در کشور قابل قبول نیست و امیدواریم تا ۳ ماه آینده تعادل در بازار مرغ انجام شود.

هوشنگ محمدی در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به برنامه اقتدار غذایی اظهار داشت: ایجاد اقتدار غذایی یکی از مهمترین مسائل در زمینه تحول کشاورزی است که این موضوع و سند دار کردن و رفع تداخل اراضی در برنامه چهارساله تدوین و هدفگذاری شده است.

برنامه تحول غذایی باید مورد توجه مسئولان باشد و سیاستگذاری‌ها و تدوین آیین‌نامه‌ها در وزارت جهاد کشاورزی، مراکز استان و شهرستان‌ها با روحیه و عملکرد جهادی باشد، استان مرکزی باید برش استانی خود در زمینه اقتدار غذایی تعریف کند.

مشاور وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: اکنون ۴.۵ میلیون نفر بهره‌بردار بخش کشاورزی هستند و اگر در هر سازمان با مردم تعامل و ارتباط خوبی برقرار شود در پیشبرد اهداف اقتدار غذایی موفق می‌شویم و باید قرارگاه امنیت و اقتدار غذایی در وزارت جهاد کشاورزی تا دو ماه آینده با حضور مدیران استان و شهرستا‌ن‌ها نهایی شود.

برای رسیدن به اقتدار غذایی باید ۶ محور برنامه تحول غذایی مورد توجه مسئولان استانی باشد و مدیران در برش استانی و ملی وظایف خود را تعریف کنند، در چند سال اخیر ۸ هزار و ۲۰۰ تشکل حقوقی سهامدار مجموعه صندوق‌های کشور هستند و اگر وارد میدان شوند جهاد کشاورزی در زمینه امنیت غذایی عملکرد خوبی کسب می‌کند.

انجام تحقیقات و نوآوری، تامین مالی و سرمایه‌گذاری، هوشمندسازی تعاونی و تشکل‌های بخش کشاورزی و بهره‌گیری از ظرفیت فعالان از اقدامات محوری وزارت جهاد کشاورزی در برنامه اقتدار غذایی است.

مدیرکل هماهنگی‌ امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: توجه به تولید گندم و روغن در بازه زمانی کوتاه مدت یکی از اقدامات دولت سیزدهم است و اکنون در ۱۰ استان کشور موضوع خریدکشاورزی قراردادی از جمله گندم، پنبه و دانه‌های روغنی از سوی سازمان تعاون روستایی آغاز شده است.

یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

تخفیف ۵۰ درصدی برای دریافت بذر و ارائه کود به کشاورزان و ۳۵ درصد تخفیف بیمه یکی از برنامه‌های هدفگذاری شده است، توجه ویژه به دیمزارها در سال گذشته در ۷ استان انجام شده که امسال در ۱۵ استان انجام می‌شود.

۱۰ میلیون هکتار اراضی دیم در کشور داریم که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هکتار تحت پوشش قرار گرفته و تلاش می‌کنیم تا سطح دیمزارها را با هدف افزایش تولید و حفظ محیط زیست به ۸۰ درصد افزایش یابد.

اکنون ضریب بیمه محصولات کشاورزی حدود ۳۰ درصد است که قابل قبول نیست به همین سبب پوشش فراگیر بیمه محصولات کشاورزی یکی دیگر از برنامه‌ها است همچنین برنامه‌ریزی تولید مرغ ایرانی نیز انجام می‌شود.

خرید تضمینی یک میلیون راس دام سبک از عشایر انجام شده و با توجه به افزایش ۲۳ درصدی جوجه‌ریزی امیدواریم تا ۳ ماه آینده تعادل در بازار گوشت مرغ انجام شود، استان مرکزی بخشی از مازاد تولید مرغ را به تهران ارسال می‌کند.

وعده وزارت جهاد کشاورزی برای ایجاد تعادل در بازار مرغ

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

8 + 7 =