پرورش حشرات درون مرغداری برای تغذیه طیور
پرورش حشرات درون مرغداری برای تغذیه طیور

پرورش حشرات درون مرغداری برای تغذیه طیور

تغذیه لارو حشرات به جوجه های پرورش یافته در خود مرغداری در کوتاه مدت امکان پذیر به نظر می رسد. این موضوع در طی یک وبینار مرکز تخصصی طیور هلندی (PEC) و شرکت حشرات Amusca B.V. سه شنبه، ۱۸ مه مشخص شد. والتر جانسن، مدیر آموسکا، ۱۲ سال است که پرورش حشرات را برای کاربرد در سطح مرغداری توسعه داده است.

راه اندازی آزمایش: مرکز تجربه حشرات

مدرسه Aeres در بارنولد، هلند، و PEC فرصت ها و شانس هایی را برای تغذیه ظیور با حشرات می بینند. هر دو می خواهند امکان استفاده از حشرات در خوراک طیور و پرورش حشرات را کشف کنند و می خواهند دانش خود را (به صورت بین المللی) به اشتراک بگذارند. به همین دلیل است که در پایان سال گذشته، بارنولد یک واحد پرورش لارو مگس از Amusca B.V. را را اندازی کرده است.

برداشت ۳۵۰۰ کیلو لارو پس از ۳ روز

واحد پرورش لارو آموسکا HF-Larvae از ۲ ظرف دریایی تشکیل شده است که در آن مگس ها از تخم به لارو شفیره رشد می کنند. این واحد حاوی ۶ میلیون مگس است که در ۲۴ ساعت ۱۵۱ میلیون تخم می گذارند. لاروها بعد از ۸ ساعت از اینجا بیرون می آیند. پس از ۳ روز می توان ۳۵۰۰ کیلو لارو برای تغذیه دام برداشت کرد. حدود ۱۵ کیلوگرم از لاروها تبدیل به شفیره شده و برای چرخه بعدی پرواز می کنند.

واحد پرورشی که برای ۱۰۰.۰۰۰ جوجه کافی است.

لاروها روی محصولاتی رشد می‌کنند که برای تغذیه انسان یا حیوان استفاده نمی‌شوند، مانند تفاله چغندر، کنسانتره مخمر گندم یا ذرت، بقایای مواد غذایی از سوپرمارکت‌ها و محصولات جانبی کشتار. گرمای تولید شده توسط لاروها برای گرم کردن قفس مگس استفاده می شود. به گفته یانسن مدیر آموسکا، یک واحد پرورش برای پرورش لارو برای حدود ۱۰۰.۰۰۰ جوجه کافی است. واحد آزمون در هفته های آینده راه اندازی خواهد شد.

بررسی دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در ماه های اخیر

انتقال پروتئین

حشرات می توانند جایگزینی برای پروتئین سویا در خوراک طیور باشند و به کاهش واردات سویا کمک کنند. به گفته Eltjo Bethlehem، مدیر بازرگانی PEC، حشرات می توانند گام مهمی در انتقال پروتئین و تولید بیشتر مواد غذایی منطقه ای باشند. علاوه بر این، ردپای CO2 را کاهش می دهد.

واحد پرورش واحد پرورش لارو Amusca HF-Larvae در Aeres MBO Barneveld. با حدود ۶ میلیون مگس در بالا و لارو در پایین. سیلوها حاوی بستری هستند که لاروها روی آن رشد می کنند.

رفاه بیشتر و سلامت حیوانات با لارو

حشرات را می توان به دو طریق به طیور داد:

  • زنده (لاروها، مخلوط در خط تغذیه جوجه ها)
  • مرده (به عنوان کنجاله، اضافه شده به خوراک مرکب در کارخانه خوراک)

Teun Veldkamp، محقق WUR، گفت: طبق نوشته ها ، پروتئین حشره به بهبود سلامت روده کمک می کند. و تغذیه لاروهای زنده به رفتار جستجو و در نتیجه رفاه جوجه کمک می کند.

تحقیقات بیشتری در مورد تغذیه حشرات به طیور مورد نیاز است

تحقیقات زیادی در مورد تغذیه حشرات به طیور به منظور استفاده موفق از آن باقی مانده است. مثلا جوجه ها چگونه حشرات را هضم می کنند. لورا استار، محقق تغذیه طیور در Schothorst Feed Research می گوید که این امر مستلزم تحقیقات هضم غذا با غذای حشرات است. سپس تولید کنندگان خوراک می توانند آن را در ترکیبات خوراک خود بگنجانند. مهم است که کیفیت حشرات ثابت باشد. به گزارش لورا استار، حشرات می توانند جایگزین ۱۰ تا ۱۵ درصد مواد اولیه خوراک طیور شوند.

به گفته Teun Veldkamp، وقتی صحبت از تحقیق می شود، هنوز چیزهای زیادی برای کشف در بستری که حشرات روی آن رشد می کنند وجود دارد تا بر ترکیب اسیدهای چرب حشرات تأثیر بگذارد.

Leo Beukeboom محقق حشرات فکر می کند که ترکیب حشرات را می توان با استفاده از تکنیک های پرورشی تحت تأثیر قرار داد. او معتقد است که با تغییر نسبت جنسیت بین نر و ماده از نظر اقتصادی می توان چیزهای زیادی به دست آورد. از این گذشته ، فقط ماده ها هستند که تخم می گذارند که از آنها لارو رشد می کند.

خروس لاری ، نژادها ، ویژگی ها و تاریخچه پرورش

ایده آل یانسن مدیر مجموعه آموسکا این است که اجازه دهد حشرات روی کود رشد کنند. با این حال، این (هنوز) مجاز نیست.

او میگوید : من می توانم تمام کودهای دامی را به پروتئین حشرات تبدیل کنم.

پرورش حشرات درون مرغداری برای تغذیه طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × چهار =