پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ تا پایان سال
پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ تا پایان سال
post

پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ تا پایان سال

کاشانی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال تولید تخم مرغ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یابد.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه محدودیتی در عرضه تخم مرغ تنظیم بازار وجود ندارد، اظهار کرد: بنابر آمار حدود ۱۲ هزار تن تخم مرغ با نرخ مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می شود.

وی از آغاز عرضه تخم مرغ وارداتی خبر داد و گفت: با ازدیاد عرضه تخم مرغ، بازار به تعادل می رسد.

کاشانی درباره آخرین وضعیت واردات تخم مرغ بیان کرد: تاکنون هزارتن تخم مرغ وارد کشور شده است و همواره پشتیبانی امور دام ۱۰ هزار تن ثبت سفارش کرده که این میزان به مرور وارد کشور می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن از افزایش سرانه مصرف ناشی از گرانی سایر محصولات پروتئینی خبر داد و گفت: امسال ۱۵ تا ۲۰ درصد تقاضا برای خرید نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، بیان کرد: بنابر آمار روزانه ۳ هزار تن معادل ۹۰ هزار تن ماهیانه تولید می شود که برآوردها حاکی از آن است که رشد تولید نسبت به سال قبل حدود ۵ تا ۱۰ درصد افزایش یابد.

اگر قرار باشد مواد اولیه به نرخ مصوب و در زمان مقرر توزیع شود، مشکلی در تولید نداریم، اما در شرایط فعلی تولیدکنندگان به سبب حذف ارز ترجیحی نهاده دامی امنیت خاطر ندارند و همواره نمی توانند برنامه ریزی مناسبی برای آینده داشته باشند.

وی دلال بازی و سودجویی راعلت اصلی نابه سامانی بازار دانست و گفت: اختلاف قیمت درب مرغداری تا مغازه هیچ ارتباطی به مرغدار ندارد چرا که در بخش تولید و تامین توسط مرغدار با نرخ مصوب عرضه می شود.

آغاز مجدد صادرات تخم مرغ!

کاشانی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، بیان کرد: با تامین به موقع نهاده های دامی و شفافیت سیستم توزیع، امکان تامین نیاز کشور وجود دارد.

وی قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ درب مرغداری را ۱۲۰۰ تومان و مصرف کننده را ۱۵۳۰ تومان اعلام کرد و گفت: عرضه با نرخ های بالاتر ناشی از سیستم توزیع ناعادلانه است.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت تولید تخم مرغ بیان کرد: برآوردها حاکی از آن است که تا پایان سال تولید به یک میلیون و ۵۰ هزارتن برسد که با برنامه های تولک بری این امر محقق می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن در پایان درباره آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ بسته بندی تصریح کرد: بنابر توافق صورت گرفته هر شانه تخم مرغ شیرینگ پک شده در میادین و فروشگاه های زنجیره ای با نرخ ۴۶ هزار تومان عرضه می شود.

پیش بینی رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ تا پایان سال

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: بولتن نیوز

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

10 + 19 =