چالش‌های صنعت مرغداری
چالش‌های صنعت مرغداری
post

چالش‌های صنعت مرغداری

چند وقتی است مرغداران ایلامی از کمبود نهاده های دامی ، پایین آمدن کیفیت نهاده ها و عدم نظارت مسئولان بر چرخه تولید مرغ در این استان گله مند هستند.

صنعت مرغداری ایلام در گذشته از رونق و تولید بالایی برخوردار بود ، مرغدارنی که علاوه بر تولید و اشتغال ، نقش مهمی در تامین گوشت سفید این استان و برخی دیگر از مناطق کشور ایفا می کردند.

مسئولان اتحادیه مرغداران ایلام می گویند : در سال ۹۹ مرغداران ایلامی ۳ برابر نیاز این استان تولید مرغ داشته اند ، موضوعی که این استان را به عنوان یک قطب تولید در کشور معرفی کرده است.

اما در سال جاری اعمال برخی سیاست ها ، بی برنامگی در شبکه توزیع و عدم نظارت بر چرخه تولید ، صنعت مرغ در ایلام با چالشی جدی رو به رو کرده ، موضوعی که باعث شده بیش از یکصد مرغداری این استان از چرخه تولید خارج شوند.

قیصوری رئیس اتحادیه مرغداران استان گفت : تعطیل شدن این تعداد مرغداری در استان باعث بیکار شدن حداقل ۵۰۰ سرپرست و نان آور خانواده می‌شود ، موضوعی که نیاز است مسئولان با برنامه ریزی صحیح در راستای رفع مشکلات مرغداران گام بردارند.

در کنار تعطیل شدن مرغداری های ایلام ، افزایش قیمت مرغ در استان های همجوار ، عدم نظارت کافی بر شبکه توزیع و وسوسه شدن دلالان باعث شده تا مرغ ایلام از راه های غیرقانونی به سایر مناطق کشور پربکشد.

ولیان از مرغداران استان ایلام در خصوص خروج غیرقانونی مرغ از بازار ایلام گفت : خروج هر کامیون مرغ زنده از راه‌های غیرقانونی به خارج از این استان ، برای دلالان سودی مابین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان به همراه دارد ، موضوعی که می طلبد مسئولان برای رفع آن چاره اندیشی کنند.

چالش‌های صنعت مرغداری
تخم‌ مرغ ترکیه‌ ای هم بازار را تنظیم نکرد!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری صداوسیما

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دوازده − 11 =