چرا پرورش کبک؟ از خواص درمانی گوشت کبک بدانید!
چرا پرورش کبک؟ از خواص درمانی گوشت کبک بدانید!
۵/۵ - (۲ امتیاز)

چرا پرورش کبک؟

از کبک و خواص درمانی گوشت کبک تا چه حد می دانید؟

بسیاری از خانواده های ایرانی کبک را می شناسند و اکثر روستاییان میزبان این پرنده زیبا در مزارع خود هستند. گوشت کبک با سابقه مصرف طولانی به عنوان گوشتی لذیذ با خواص درمانی زیاد شناخته شده است. امروزه تصور بسیاری از مردم برای به دست آوردن گوشت کبک از طریق شکار است. در صورتی که میتوان بصورت صنعتی پرورش کبک را انجام داد. در این مقاله از ویژگی های جالب و جذاب گوشت کبک میگوییم تا بدانیم علاقه مردم به خرید گوشت کبک و پرورش دهندگان به پرورش کبک چیست.
در دنیا گونه های متعددی از کبک وجود دارد که معروف ترین آنها عبارت هستند از: کبک چوکر (Alectoris Chukar)، کبک صخره ای (Alectoris graeca) و کبک پا قرمز اروپایی (Alectoris rufa). البته همه کبک ها پا قرمز هستند.
گونه های موجود در کشور ما بیشتر از نوع چوکر (Chukar) می باشند.
دیرباز در بسیاری از کشورها پرورش و نگهداری پرندگانی از قبیل قرقاول، بوقلمون و کبک، علاوه بر پرورش مرغ جهت تامین گوشت مصرفی انسان به ویژه جهت سلیقه های خاص متداول بوده است.
در پاره ای از کشورها نیز پرورش متراکم تعدادی از پرندگان وحشی نظیر کبک متداول شده است.

پرورش کبک در ایران

صنعت تولید و تکثیر و پرورش کبک در ایران چند سالی است است که توسط تعداد انگشت شماری از دوستداران شکار و طبیعت آغاز شده و دوستان پرورش دهنده موفق به تولید و تکثیر کبک ایرانی نیز گشته اند و تجارب خوبی در این زمینه کسب کرده اند.
در حال حاضر مزارعی در استان های فارس، کرمان، سمنان، گلستان و اصفهان به این فعالیت مشغول می باشند. اگر چه در حال حاضر دسترسی به گوشت این پرنده در کشورمان برای همه مهیا نیست، اما بد نیست بدانید که در برخی استانهای کشورمان تولید و عرضه گوشت این پرنده توانسته نیازهای مردم به تنوع گوشت سفید در بازار را برآورده سازد.
گوشت کبک معمولا جزو غذاهای لوکس محسوب می شود و قیمت بالا و مخصوص به خود دارد. این گوشت به لحاظ طعم و مزه به بسیاری از گوشت های سفید همچون مرغ، بوقلمون و شتر مرغ ارجحیت دارد.

ویژگی های گوشت کبک

کبک از خانواده ماکیان با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری است.
میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده در مقایسه با دیگر پرندگان ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر است و انواع اسید آمینه ضروری در آن به وفور یافت می شود.
به همین دلیل است که در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای بیماری هایی چون ضعف اعصاب، ناراحتی های روانی و بی خوابی مصرف این گوشت را توصیه می کنند.
گوشت کبک به دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از بروز بیماری های قلبی- عروقی پیش گیری کرده و همچنین به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف به اندازه آن برای افراد با فشار خون بالا مانعی ندارد.
گوشت کبک می تواند نیاز بدن به فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد را تامین کند و به تقویت حافظه و قوای جنسی بیفزاید و ضعف عمومی بدن را هم برطرف سازد.
در هر صد گرم گوشت کبک ۲۶/۵ گرم آلبومین، ۱/۴ گرم چربی و حدود ۱ تا ۱/۵ گرم مواد معدنی وجود دارد.
وجود مقدار زیادی از مواد معدنی در گوشت کبک نشان دهنده ارزش حیاتی آن است.
املاح معدنی موجود در گوشت کبک به خوبی جذب بدن می شود و به همین جهت در این زمینه مواد مورد نیاز بدن را در دسترس سلول قرار می دهد. گوشت کبک برای همه افراد اعم از کودک و سالمند، غذایی سالم و سلامت بخش است.
گوشت کبک کمتر تولید اسید اوریک می کند، فعالیت کلیه را افزون می سازد و به دفع سموم بدن یاری فراوان می رساند.
باتوجه به این ویژگی ها برای همه افراد و در مورد همه بیماری های غذایی خوب و موثر است.
گوشت کبک در طب سنتی روایت شده به اشخاصی که تب دارند گوشت کبک بدهید زیرا به پاها قوت می دهد و تب را قطع می کند.
گوشت کبک غذای لذیذی است.

توصیه ها در رابطه با مصرف گوشت کبک

۱- در برخی استانهای کشور گوشت کبک به صورت بسته بندی عرضه می شود. پس به تاریخ مصرف و مجوز بهداشت آن توجه کنید و در اولین فرصت آن را به مصرف برسانید.
۲- گوشت خام کبک در یخچال به مدت ۲ روز، به صورت پخته حداکثر ۳ روز و در فریزر تا ۳ ماه قابلیت نگهداری دارد.
۳- گوشت کبک شکار شده را پس از ذبح با فاصله کوتاهی استفاده کنید و بدانید گوشت کبک جوان، نرم و لطیف بوده و در مدت زمان کوتاهی پخته می شود.
چرا پرورش کبک؟ از خواص درمانی گوشت کبک بدانید!
رونق مرگ در مرغداری های ساوه، مرغ های مادر بیمارند!

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (2 امتیاز)

منبع: نشریه دامپزشکی و بهداشت

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − شش =