کاهش عرضه ۱۶ درصدی کشتارگاه های طیور
کاهش عرضه ۱۶ درصدی کشتارگاه های طیور

کاهش عرضه ۱۶ درصدی کشتارگاه های طیور

 وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور۱۴۰۱ جمعاً ۱۴۸٬۵۵۵ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

 به گزارش دامیران به نقل از مرکز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه شهریور سال جاری از  منتشر شد.

 بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور۱۴۰۱ جمعاً ۱۴۸٬۵۵۵ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

 بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با ۱۴۶٬۰۷۲ تن، ۹۸٫۳ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۱٬۴۸۸ تن، شترمرغ ١٣٢ تن و سایر انواع طیور با ۸۶٣ تن، به‌ترتیب ۱ درصد، ۰٫۱ درصد و ۰٫۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

 مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶ درصد کاهش داشته است. مقدار عرضه گوشت در شهریور ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای ماکیان (مرغ و خروس) ۱۶درصد، بوقلمون ۲۷ درصد، بلدرچین ۵۴ درصد و سایر انواع طیور ۴۱ درصد کاهش و شترمرغ ۱٩ درصد افزایش داشته است.

 همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (مرداد ) در حدود ۱۶ درصد کاهش داشته است.

کاهش عرضه ۱۶ درصدی کشتارگاه های طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: مرکز آمار ایران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

سه × دو =