کشتارگاه های بدون ناظر بهداشتی به دادسرا معرفی خواهند شد
کشتارگاه های بدون ناظر بهداشتی به دادسرا معرفی خواهند شد

رئیس سازمان دامپزشکی در توضیح ویدیوی کشتار مرغ بدون نظارت سازمان دامپزشکی:

کشتارگاه های بدون ناظر بهداشتی به دادسرا معرفی خواهند شد

سید محمد آقامیری تاکید کرد خط قرمز ما، سلامت مردم است/ به مغازه‌ها به شرط استخدام ناظر بهداشتی، مجوز قطعه بندی می‌دهیم/ هیچ انحصاری وجود ندارد/ ما هیچ کشتارگاهی بدون ناظر شرعی نداریم.

به گزارش دامیران به نقل از شبکه خبر سیما، سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی در برنامه صف اول در پاسخ به این پرسش که زیاد بودن تعداد شرکت‌های بسته بندی و قطعه بندی گوشت می‌تواند در پایین آوردن قیمت‌ها موثر باشد، گفت: خط قرمز ما، سلامت مردم است. ما به مغازه‌ها به شرط استخدام ناظر بهداشتی، مجوز قطعه بندی می‌دهیم، هیچ انحصاری وجود ندارد..

وی بیان کرد: هر تعداد شرکت قطعه بندی و بسته بندی که براساس ضوابط و استخدام ناظر بهداشتی، مجوز بخواهند در مضربی از ثانیه به آن‌ها می‌دهیم. برای ما خیلی بهتر است که مرغ بسته بندی با برچسب به دست مردم برسد، برای آنکه قابل رهگیری است. اما مغازه‌های مرغ فروشی که قطعه فروشی می‌کنند به علت نداشتن ناظر بهداشتی، مجوز این کار را ندارند. در همین حال، به بسیاری از کشتارگاه‌ها که ناظر بهداشتی دارند، مجوز قطعه بندی دادیم. شرکت‌های زیادی هم هستند که قطعه بندی و بسته بندی می‌کنند، اما برند نشدند. یک تعداد شرکت هم که فعالیت زیادی داشتند، در بازار برند شدند..

این مقام مسئول در جواب به این سئوال که یکی از راهبرد‌های دولت، بحث صدور مجوز‌ها به صورت برخط است؛ سازمان دامپزشکی در اجرای این راهبرد در چه مرحله‌ای است؟، اذعان کرد: ما نیز همانند سایر دستگاه ها، مجوز‌ها به صورت برخط و از طریق سامانه صد درصد صادر شود. آمار دقیقی ندارم، اما احتمالا در ۲۰ روز گذشته حدود ۱۰ – ۱۲ مجوز با همین روش صادر شده است. اگر کسی هم تمایلی به گرفتن مجوز از طریق سامانه نداشت، لازمست که بداند برای گرفتن مجوز واردات یک واکسن یا برای ثبت یک دارو تولید داخل در سازمان دامپزشکی چه مدت باید صبر کند.

چه کسی هزینه های مرغ آرین را می دهد؟ مرغدار، مصرف کننده یا حاکمیت؟

آقامیری درخصوص انتشار یک فیلم ویدئویی در فضای مجازی درباره کشتار یک تعداد مرغ بدون نظارت سازمان دامپزشکی گفت: با دقت این موضوع را بررسی کردیم. ما هیچ کشتارگاهی بدون ناظر شرعی نداریم. در هر کشتارگاهی یک روحانی مقیم داریم که براساس آموزش ها، نظارت دقیق می‌کند؛ قطعاً این اتفاقات در کشتارگاه نمی‌افتد. همانطور که در فیلم مشاهده کردید اگر هم در یک مکانی به دور از چشم ناظران بهداشتی اتفاقی بیافتد و متوجه شویم، حتماً با ابزار‌های قانونی با آن شخص برخورد، و متخلف را به دادسرا معرفی می‌کنیم.

کشتارگاه های بدون ناظر بهداشتی به دادسرا معرفی خواهند شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: شبکه خبر سیما

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 4 =