اتحادیه مرغداران اعلام کرد قیمت مصوب اجرایی نیست
اتحادیه مرغداران اعلام کرد قیمت مصوب اجرایی نیست

اتحادیه مرغداران اعلام کرد قیمت مصوب اجرایی نیست

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، عرضه مرغ با نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان قابل اجرا نیست.

محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری در نقاط مختلف از ۱۵ هزار و ۸۰۰ تا ۱۸ هزار تومان، مرغ آماده به طبخ درب کشتارگاه ۱۹ هزار و ۸۰ تا ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان و در خرده فروشی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان است.
اگر ۸۰ درصد ذرت و ۵۵ درصد کنجاله سویا با نرخ مصوب در اختیار مرغدار قرار گیرد، نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان بوده که متاسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.
کمالی سروستانی با اشاره به اینکه امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در بازار وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت مصوب مرغ قابل اجرا نیست.

پربیننده ترین ها:

این مقام مسئول نرخ مصوب هر کیلو ذرت درب مرغداری با احتساب هزینه‌های حمل را یک هزار و ۸۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون هر کیلو ذرت در بازار سیاه ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار تومان و کنجاله ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۳ هزار تومان عرضه می‌شود که با نرخ مصوب اختلاف معناداری دارد.
میزان اعلامی نهاده‌های دامی نیاز کامل مرغدار را پوشش نمی‌دهد، اما به هر حال امیدواریم روند توزیع نهاده از طریق سامانه بازارگاه تداوم یابد تا بازار به آرامش برسد، اما هم اکنون تغییر محسوسی در بحث قیمت در بازار آزاد ایجاد نشده است.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: اگرچه مسئولان اذعان می‌کنند که ذرت بیشتری وارد کشور شده است، اما آثار آن مشهود نیست، درحالیکه اگر تنها ۲۰ درصد بیش از نیاز ذرت وارد شده باشد، بر روند قیمت در بازار آزاد تاثیر می گذارد.
کمالی سروستانی درباره آینده بازار مرغ بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ نوسان چندانی نداشته باشد.
اتحادیه مرغداران اعلام کرد قیمت مصوب اجرایی نیست
محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد
وی با اشاره به اینکه کمتر از ۴۰ درصد مرغداران موفق به دریافت مجوز هستند، بیان کرد: نهاده‌های دامی تخصیص داده شده گا‌ها در پروسه تولید بدست مرغدار نمی‌رسد که با این وجود مرغدار مجبور به خرید نهاده از بازار آزاد است.
مدیر عامل اتحادیه مرغداران با اشاره به واگذاری وظایف تنظیم بازار مرغ به وزارت جهاد کشاورزی در حوزه قیمت بیان کرد: از ابتدا مخالف قیمت گذاری وزارت صمت بودیم و پیش بینی می‌شود که با واگذاری وظایف بازرگانی کشاورزی مشکلات مرتفع شود.
اگر تعزیرات به صورت دستوری مرغداران را مجبور به عرضه مرغ با نرخ مصوب کنند، مرغداران تمایلی به جوجه ریزی نخواهند داشت.
این مقام مسئول ظرفیت کارخانه‌های جوجه کشی نسبت به ماه‌های اخیر را مناسب اعلام‌ کرد و گفت: بازار مرغ به نهاده‌های دامی‌ بستگی دارد به طوریکه با تامین نهاده ها، بازار مرغ به تعادل می‌رسد، در غیر این صورت ملتهب می‌شود.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: برترینها      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1ImD
مطالب مرتبط
اتحادیه مرغداران اعلام کرد قیمت مصوب اجرایی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دامیران