ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است
ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است

ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز در نشست با تشکل‌های بخش کشاورزی استان اظهار داشت: بعضی از مشکلات بخش کشاورزی نیاز به تغییر قانون دارد. الگوی کشت یعنی اینکه بدانیم گیاه را در کجا بکاریم که حداقل ریسک و حداکثر سود را با شرایط موجود داشته باشد و آمادگی داریم معاونان وزارت را معین استان قرار دهیم تا الگوی کشت را برای استان تبیین کنند.
الگوی تولید برای فصل پاییز ارائه می‌شود و بیش از ۹۰ درصد مطالعات این طرح اتفاق افتاده است. تصویر بسیار خوبی از زنجیره‌های محصولات کشاورزی باید در استان کرمان داشته باشیم تا نکات و بخش‌هایی که در زنجیره دچار مشکل هستند، شناسایی شود و تسهیلات در این زنجیره‌ها تزریق شود. آمادگی کامل برای راه‌اندازی صندوق پسته و خرما در استان کرمان وجود دارد و در این زمینه امشب تصمیم‌گیری می‌شود.
ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است
برای رفع مشکلات بخش صادرات در وزارتخانه شورای راهبردی صادرات را راه‌اندازی کرده‌ایم و هفته آینده ابلاغ می‌شود و اتاق بازرگانی و تعدادی از نمایندگان هم ورود می‌کنند و قول می‌دهیم ستاد عالی پسته در سطح وزارتخانه فعال کنیم. درباره خط سوم انتقال آب از خلیج فارس برای کشاورزی فلات ایران با معاون اول رئیس جمهوری صحبت می‌کنم.
صنعت دام و طیور بسیار بزرگ و ممتاز است و ۸۰ میلیون تن نهاده به این صنعت می‌دهیم که حدود ۱۵ میلیون تن از خارج کشور وارد می‌شود و فشار بسیار زیادی را به کشور وارد می‌کند.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ارزش نهاده‌های دام و طیور از ارزش واردات دارو کمتر نبوده است، تصریح کرد: تحریم‌ها فشار سنگینی را به این بخش وارد کرده است. برنامه برای مرغ لاین داریم که قول داده‌ام خط مرغ لاین را راه‌اندازی کنم که وزن آن از یک کیلو و ۸۰۰ گرم بالاتر نمی‌رود.

تعاونی ها و تولیدات دام و طیور

شاید این مطلب برای شما مفید باشد! برای ادامه کلیک کنید

  صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
تعاونی ها 90 درصد تولیدات دام و طیور را انجام می دهند
ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران