الفبای مرغداری گوشتی
الفبای مرغداری گوشتی

الفبای مرغداری گوشتی

پرورش طیور، جزو مشاغلی است که میتوان با درآمد های فراوانی همراه باشد. اصول مدیریتی و بهداشتی در مرغداری اهمیت بسیاری دارد. آنچه سود و زیان شما را مشخص میکند، هزینه خوراک است، به شرط اینکه تمام نکات بهداشتی و مدیریتی را رعایت کنید که معمولا این اتفاق نمیافتد. عدم رعایت نکات فنی و بهداشتی میتواند منجر به ضررهای سنگین در پرورش شود، زیرا امروزه نژادهایی که مورد پرورش قرار میگیرند بسیار حساس بوده و از طرفی تراکم جوجه ها در سالن زیاد میباشد بنابراین با عدم رعایت نکات کوچکی ممکن است تلفات فراوانی حاصل شود. ما در کنار شما هستیم تا با ارایه آموزش در حوزه های مختلف مدیریتی، به شما کمک کنیم تا یک مرغدار حرفه ای باشید.

فهرست مطالب:

پرورش مرغ با هدف تولید گوشت، تخم مرغ و یا جوجه ی یک روزه انجام میشود که هر یک سیستم و شرایط نگهداری متفاوتی دارند.

قسمت عمده ی مرغداری ها به تولید گوشت و تخم مرغ میپردازند و گله های مرغ مادر به علت شرایط نگهداری دشوارتر و نکات امنیت زیستی سخت گیرانه تر در مرحله بعد قرار میگیرد.

در گله های مادر مدیریت اهمیت بسزایی دارد.

تخم ها جمع آوری میشوند ذخیره میگردند و به جوجه کشی منتقل میشوند.

در جوجه کشی (hatchery) ذخیره و گریدبندی و Incubation صورت گرفته و جوجه ها از تخم خارج میشوند.

گله مرغ مادر به گله هایی گفته میشود که هدف آنها تولید تخم مرغ نطفه دار از نژادهای مرغ صنعتی با هدف تولید گوشت یا تخم گذاری میباشد.

 

در ابتدا به توضیح مختصری از انواع مرغ و تفاوت های آنها میپردازیم.

صنعت طیور از یکسری حلقه های متصل به یکدیگر شکل میگیرد.

مرغداری صنعتی در پایین ترین رده به صورت گوشتی و تخم گذار فعالیت میکند.

مرغداری های گوشتی و تخم گذار ، خود قادر به تولید جوجه برای نسل بعدی خود نیستند و  باید از مراکز تولید جوجه یک روزه خرید کنند.

تخم مرغ های نطفه دار در مرغداری های مادر تولید میشود.

تاریخچه پرورش مرغ در ایران

تامین جوجه های یک مرغداری مادر نیز توسط مرغداری های اجداد صورت میگیرد و جوجه ی مرغداری های اجداد از لاین های مبدا آنها تامین میشود.

در تمام دنیا دو هلدینگ بزرگ تامین کننده ی مرغ گوشتی وجود دارد.

Tyson food indostries و اریک وست ژوان.

تمام نژادهای مرغ گوشتی در مرغداری های جهان توسط این دو کمپانی تامین میشوند.

 

برندهای مرغ گوشتی موجود در ایران

برند یا سویه راس ross

متعلق به شرکت آویاژن است. از دهه هشتاد شرکت مرغ اجداد زربال گله اجداد راس را وارد کشور کرد.

Ross308 از مدل های این نژاد است که در ایران وجود دارد و سهم ۷۵ درصدی از جوجه ریزی های کشور را در اختیار دارد.

 

برند یا سویه Arbor acres plus (AA+)

این برند تنها یک مدل دارد که آن را با AA+ نشان میدهند.

شرکت مرغ اجداد پارس نیاک نمایندگی این شرکت در ایران را در اختیار دارد.

 

برند یا سویه Cobb500

اصالتا به آمریکا تعلق دارد و مجتمع کشت و صنعت سبزدشت نماینده آن در ایران است.

الفبای مرغداری گوشتی
اصول مدیریتی و بهداشتی در مرغداری اهمیت بسیاری دارد

لاین آرین

در دهه ۷۰ شمسی وزارت کشاورزی اقدام به خرید خانواده هایی از یک لاین از کشور هلند کرد و به نام لاین آرین در ایران نامگذاری شد.

تا سال ۱۳۸۰ شمسی نژاد آرین بخش عمده بازار ایران را تشکیل میداد که به دلیل واردات گله های اجداد شرکت زربال و متعاقب آن شرکتهای دیگر، کنار گذاشته شد.

روند احیا لاین آرین از حدود یک سال گذشته آغاز شده و سازمان اقتصادی کوثر متعهد شده تا بجای گله های اجداد راس بر روی سویه آرین کار بکند بنابراین از چند ماه آینده مرغ آرین وارد بازار خواهد شد و انتظار میرود که سهم خود را از بازار پس بگیرد.

 

مزارع گوشتی (broiler farm)

مرحله اولی که در فارم گوشتی اتفاق می افتد پرستاری از جوجه ها میباشد که به سه هفته ابتدایی پرورش میباشد و به اصلاح به آن Brooding میگویند.

در مرحله بعد که به آن growth management میگویند جوجه رشد میکند و پروار میشود.

مرحله پایانی پرورش تخلیه و اعزام به کشتارگاه است پس از پایان پرورش، محل نگهداری جوجه ها باید پاکسازی و ضدعفونی میشود و سالن پرورش برای پذیرش جوجه های جدید آماده میگردد.

 

یکسری وظایف در فارم گوشتی باید به درستی انجام شود تا بهترین نتیجه و بهره وری را شاهد باشیم که به آنها میپردازیم:

feeding behaviour: توسعه رفتار غذا خوردن در جوجه ها. بدیهی است که ما قصد تولید گوشت را داریم و باید به غذا خوردن جوجه ها اهمیت دهیم و ثانیا تغذیه مناسبی برای جوجه ها فراهم آوریم.

Develop immune function: توسعه عملکرد ایمنی که شامل بهداشت، قرنطینه، امنیت زیستی و واکسیناسیون میشود. با انجام صحیح این امور، خطر درگیری گله با بیماری ها کاهش می یابد . در نتیجه تلفات کاهش یافته و همچنین گوشت بهتر و سالم تری تولید میشود.

Optimum development of skeleton and cardiovascular system: جوجه های گوشتی به طور اختصاصی اصلاح نژاد شده اند تا خوراک بخورند و تولید گوشت کنند. بنابراین تحرک چندانی ندارند و بیشتر مشغول خوردن و آشامیدن هستند. یکی از بزرگترین معضلات ما در حوزه مرغ گوشتی علاوه بر بیماری های تنفسی، مشکلات قلبی عروقی و اسکلتی میباشد. اختلالات اسکلی مهم است زیرا وزن سنگینی را در مدت کوتاه ۴۰ روزه بر روی استخوان های پرنده می اندازیم و هر نقصی در اسکلت پرنده منجر به لنگش، زمینگیری و در نتیجه از بین رفتن رفاه حیوان و کاهش خوراک خوردن میشود که عدم رشد و تلف شدن را در پی دارد. دستگاه قلبی عروقی هم گاهی اوقات نمیتواند متابولیسم شدید بدن پرنده را پشتیبانی کرده و نیاز فراوان بدن به اکسیژن و مواد غذایی را تامین کند. بنابراین دچار اختلالاتی همچون سندرم آسیت و sudden death syndrome یا سندرم مرگ ناگهانی میشود که به دلیل عدم توسعه مناسب دستگاه قلبی عروقی رخ میدهد.

لوازم و تجهیزات تخم مرغ

Optimize carcass quality: بهبود کیفیت لاشه. محصول نهایی ما مانند یک کالا مورد ارزیابی قرار میگیرد بنابراین لازمه کیفیت بالایی است.  اگر عفونت هایی داشته باشیم یا حتی بصورت موضعی با خونریزی یا شکستگی مواجه شویم، ممکن است لاشه معدوم شده و یا قسمتی از آن حذف شود. کیفیت بالای لاشه در سایه موضوع مهمی به نام رفاه و آسایش حیوان رخ میدهد. قاعدتا ما اجازه نداریم که آسیب اساسی به جوجه وارد کنیم با این هدف که صرفا قصد تولید گوشت داریم. رفاه حیوان در طول دوره کوتاه پرورش و همچنین فرآیند انتقال آن به کشتارگاه، الزامی است.

شرکت آویاژن Aviagen که حدود ۷۰ درصد مرغ گوشتی دنیا را تامین میکند و ایران نیز یکی از مصرف کنندگان آن است فاکتور های زیر را جهت پرورش بهداشتی جوجه قید میکند:

الفبای مرغداری گوشتی
مرغداری صنعتی در پایین ترین رده به صورت گوشتی و تخم گذار فعالیت میکند

Stocking density: به تراکم جوجه ها در واحد سطح اشاره دارد. تعداد جوجه ها در یک سالن با ظرفیت مشخص، قاعدتا بر روی کیفیت پرورش اثرگذار است، زیرا تراکم زیاد منجر به القای استرس به جوجه خواهد شد. ۳۰ کیلوگرم به ازای هر متر مربع حداکثر تراکم در نظر گرفته شده برای مرغداری گوشتی است.

Ventilation: تهویه مناسب سالن اهمیت فراوانی دارد. توزیع مناسب دما در سالن، خروج آمونیاک و سایر گازهای حاصل از متابولیسم و ورود هوای تازه به سالن از اهمیت بالایی برخوردار است.

Lighting: نور سالن که شدت و مدت زمان آن باید استاندارد باشد. روشنایی باید به حدی باشد که رفتار پرنده مدیریت شود. تحریک پذیری به اندازه باشد و آب و دان را ببیند. اما نور زیاد باعث تحریک زیاد پرنده میشود و مصرف انرژی بالا میرود همچنین تحریک زیادشان باعث ایجاد گرد و خاک در فضای مرغداری و در نهایت منجر به عوارض تنفسی میشود. یکی دیگر از مهم ترین عوارض نور زیاد ، رفتار کانیبالیسم است.

تاثیر منابع سدیم بدون کلراید در جیره طیور

Feed supply: تامین خوراک یا تغذیه. اینجا بحث اختصاصی جیره مطرح نیست و بحث کیفیت ارایه خوراک مطرح است. اینکه دان را به چه شکلی و در چه ظرفی به طیور ارایه دهیم.

Chick quality: کیفیت جوجه یک روزه باید بالا باشد. اگر جوجه ی یک روزه گرید ۲ یا ۳ باشد قاعدتا ما نمیتوانیم بازده مطلوب از آن انتظار داشته باشیم.

Bird’s welfare: آسایش و رفاه جوجه ها بسیار حایز اهمیت است. جوجه ای که در رفاه و دور از استرس باشد وزن گیری و کیفیت گوشت بهتری خواهد داشت.

Nutrition: تغذیه و بالانس استاندارد جیره طیور

Temperature: دمای سالن

Water supply: تامین آب آشامیدنی سالم و مناسب

Vaccination status: واکسیناسیون گله و ایمنی جوجه ها به بیماری های عفونی

الفبای مرغداری گوشتی
کیفیت آب یک نکته مهم جهت سلامت و بقا مرغداری است

شرایط اقلیمی پر اهمیت در تاسیس مرغداری

  • ارتفاع محیط از سطح دریا: هر چه ارتفاع محیط از سطح دریا بیشتر باشد، رطوبت کمتر و جریان هوا بیشتر میشود. از نظر دما و میزان اکسیژن نیز حایز اهمیت است. مناطق مرتفع وزش باد زیادی دارند که این منجر به انتقال بیماری ها و همچنین برهم ریختن درجه حرارت می شود.

 

  • رطوبت: توجه فرمایید که در محل هایی که رطوبت پایین باشد میتوان با روش هایی ایجاد رطوبت کرد، اما برعکس آن امکان پذیر نیست. اگر رطوبت هوا بلا باشد، بیماری انگلی مانند کرم ها و کوکسیدیوز و بیماری های قارچی و تنفسی افزایش می یابد.

 

  • جریان هوا: در انتقال بیماری ها و و کاهش حرارت سالن اهمیت دارد. جریان هوای ایران از غرب به شرق میباشد. بنابراین در هنگام تعیین محل مرغداری باید توجه شود که فاصله ی استاندارد از سمت غرب مرغداری تا مرغداری های دیگر حتما حفظ شود و مرغداری هر چه بیشتر به سمت غرب باشد بهتر است. به عناون مثال مرغداری های شهرستان ورامین در استان تهران، درگیری و دردسر بیشتری در مدیریت امنیت زیستی دارند و بیشتر درگیر بیماری میشوند. میتوان از بادشکن جهت کنترل وزش باد استفاده کرد. همچنین رعایت این نکته که عرض سالن ها به سمت جریان هوا باشد، میتواند مفید واقع شود. در نوع قرارگیری و چینش سالن های یک مرغداری نیز رعایت این نگات حایز اهمیت است. به عنوان مثال جوجه ها که کمترین میزان آلودگی را دارند باید به سمت غرب مجموعه متمایل گردند. توجه کنید که بیماری هایی نظیر گامبورو، مارک و بیماری های تنفسی از طریق هوا منتقل میگردند.

تاثیر مکمل سلنومتیونین بر مرغ گوشتی

  • آب: پرنده حداقل دو برابر دانه، آب مصرف میکند. بنابراین آب باید حتما به میزان کافی در دسترس باشد. کیفیت آب یک نکته مهم جهت سلامت و بقا مرغداری است. سنگینی آب و میزان نمک و املاح آن نیز باید کنترل گردد.

 

  • جنس خاک: بهترین جنس خاک جهت تاسیس مرغداری خاک های شنی است. زیرا رطوبت را در لایه های بالایی خود نگه میدارد. بر اساس مطالعات انجام شده، خاک رّس نامناسب تلقی میشود. بخش های شمالی کشور دارای خاک های شنی و ماسه ای است.

  • ارتباط با دیگر اماکن: نزدیکی به شهر، فرودگاه، راه آن، سایر مرغداری ها و روستاها و جاده ها و … . دوری یا نزدیکی به این اماکن میتواند مفید یا مضر باشد. به عنوان مثال بهتر است از جاده های اصلی به نسبت دور باشیم.

تخم مرغ چگونه شکل می‌گیرد؟

  • ساختمان: در تامین حرارت و تهویه هوای حیوان نقش اساسی دارد. همچنین رعایت جنبه های بهداشتی نیز حایز اهمیت است. نکته ی قابل توجه در این موضوع هزینه ساخت است. مصالح به کار رفته در ساخت مرغداری باید ترجیحا ارزان قیمت باشد. زیرا تغییرات در صنعت مرغداری به سرعت رخ میدهد و یک امر دائمی است. بر اساس یک نوع دسته بندی، سه نوع سالن باز، نیمه بسته و بسته داریم. نوع مرغ پرورشی در تهیه ساختمان مرغداری موثر است. جوجه های گوشتی همگی در یک نوع ساختمان نگهداری میشوند اما تخم گذارها را تقسیم میکنند.
الفبای مرغداری گوشتی
از مواد مختلفی جهت بستر مرغداری استفاده میکنند

Broiler house : مرغداری های گوشتی

مرغ های مادر و تخم گذار در سه فضا نگهداری میگردند.

Brooding house : از ۱ روزگی تا ۲ ماهگی

Growing house (pullet) : 2 تا ۶ ماهگی

Breeder house (Layer house) : تخم گذار

  • بستر: ویژگی های بستر : جاذب رطوبت ، بدون گرد و غبار ، فاقد مواد زخم کننده ، عایق گم کننده

از مواد مختلفی جهت بستر مرغداری استفاده میکنند. موادی همچون پوشال و تراشه چوب، کاه غلات، پوسته خارجی برنج، پوسته بادام زمینی، براده های کاغذ، بنتونیت و رول های کاغذی

از مزایای بستر میتوان به آسایش فراوان، حرارت مناسب و آزادی عمل پرنده نام برد. استفاده از بستر معایبی هم دارد که ارتباط پرنده با مدفوع، بیماری های انگلی و بخار شدن آمونیاک که سبب بروز بیماری های تنفسی میشود از جمله آنهاست.

با انواع مختلف نژادهای مرغ در دنیا آشنا شوید

خاک: مشکلش این است که جمع آوری سختی دارد و سنگین است و حجم زیادی را نمیتوانیم استفاده کنیم و جاذب الرطوبه خوبی نیست.

تراشه چوب: بیشترین ماده ایست که در ایران استفاده میشود مثل تراشه نجاری یا خاک اره. توصیه این است که از خاک اره  استفاده نشود چون ذراتش ریز است و به راحتی به گرد و خاک تبدیل میشود با بال زدن و حرکت جوجه. تراشه نجاری  جاذب الرطوبه است ولی بعد از جذب رطوبت به خاطر ریز بودن ذراتش به حالت گل یا خمیری در می آید.

پوسته برنج: در شمال و خوزستان خیلی کاربرد دارد. به علت میزان بالای سیلیس و لیگنینی که دارد،میزان جاذب الرطوبه  بودنش کمتراز تراشه چوب است.به خاطر اینکه وقتی میخواهند در کارخانه های شالیکوبی  پوسته برنج رو جدا کنند، نم‌زنی  میکنند (یک مقدار رطوبت اضافه میکنند) و بعد هم همراه این پوسته برنج یک میزانی برنج و آردبرنج هست،یک محیط مغذی و  مرطوبی برای قارچ و باکتری ایجاد میکند.

انواع لوازم و تجهیزات مرغداری

پوسته بادام زمینی: خیلی در ایران در دسترس نیست.

تراشه کاغذ: در ایران کم استفاده میشود.

فرق تراشه چوب و تراشه نجاری:تراشه چوب از نظر بهداشتی مناسب تر است (یک الوار را تراشیدند فقط مخصوص مرغداری) ولی در هیچ نجارخانه ای شرایط بهداشتی ۱۰۰ درصدی رعایت نمیشود و همچنین وجود اجسام تیز میتواند در تراشه های نجاری مشکل ساز باشد.

کاه و کلش: معمولا فصلی است و ربط دارد به اینکه فصل برداشت گندم باشد. جاذب الرطوبه بودنش به مراتب کمتر از تراشه چوب است چون سطح صیقلی و سیلیسی و لیگینی دارد.

  • قفس: پرورش در چند طبقه صورت میگیرد ( ۳ تا ۸ طبقه ). در این نوع پرورش به دلیل تراکم بالا، مشکل عمده جمع آوری کود است. پرورش در قفس به دو صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک صورت میگیرد که روش تمام اتوماتیک با حداقل نیروی کارگری و صرفه ی بیشتر اقتصادی است.

مزایای قفس: سهولت مدیریت: بیماری ها به سرعت دیده میشوند. خطاهای واکسیناسیون کمتر اتفاق میوفتد. به دلیل نبود بستر کنترل بیماری ها راحت تر میگردد. بیماری و اختلال رفتاری کانیبالیسم کنترل میگردد. پرخوری کمتر میشود . روده خواری منترل میشود.

مضرات قفس: تهیه لوازم و تجهیز سالن مرغداری سرمایه زیادی میطلبد. فولیکول پر سفت میشود و پرها پیمه میبندند که این موضوع فرآند پرکنی را سخت تر میکند.

 

بررسی وسایل و لوازم مورد استفاده در مرغداری

امکانات و تجهیزات یک مرغداری به مسایل مختلفی بستگی دارد. نوع آشیانه، نوع پرورش، امکانات موجود، نوع تولید و حجم پرورش تعیین کننده ی نوع و مقدار وسایل هستند.

مادر مصنوعی (brooder): در سنین پایین باید از مادر مصنوعی استفاده کرد. مادر مصنوعی چیزی شبیه به یک چتر است که در زیر آن یک وسیله گرمایشی روشن میکنند. در سالن های باز استفاده از مادر مصنوعی ضروری است. به علت نقش پذیری جوجه ها پس از تولد از مادر مصنوعی استفاده میکنیم و در زیر آن کاغذ میگذاریم. از روی شیوه قرار گیری جوجه ها زیر مادر مصنوعی میتوان از شرایط دمایی سالن و جوجه ها مطلع شد. در حالت متعادل جوجه ها پراکنده اند. اگر هوا خیلی گرم باشد جوجه ها از منبع گرما فاصله میگیرند و اگر خیلی سرد باشد به آن نزدیک میشوند اگر بوران هوا وجود داشته باشد جوجه ها در یک گوشه متمرکز میشوند.

آبخوری: آبخوری مرغداری اهمیت فراوانی دارد. سلامت آب و در دسترس بودن آن ضروری است و در صورت تعداد آبخوری ها و یا گرفتگی تعدادی از آنها مشکلات فراوانی ایجاد میشود. توجه داشته باشید که پرندگان مرغداری دو برابر دان، مصرف آب دارند. آبخوری ها در دو نوع دستی و اتومات در دسترس قرار دارند.

الفبای مرغداری گوشتی
تهیه لوازم و تجهیز سالن مرغداری سرمایه زیادی میطلبد

آبخوری های دستی

ناودانی: به شکلهای  V و U وجود دارد.

سیفونی: ظرف مخزن را بر روی یک ظرف دیگر وارونه میکنند و به آرامی آب آزاد میشود. استفاده از آنها در جوجه های یک روزه متداول است.

 

آبخوری های اتوماتیک

آویز (hanging): به شکل یک زنگوله است که از سقف آویزان میشود. عملکرد آن مشابه شناور های کولرهای آبی است

فنجانی (cup): در کنار خود سیفون دارد. با نوک زدن حیوان آب آزاد میشود . حیوان پس از مشاهده ی آب و کمی تمرین شرطی شده و به استفاده از آن عادت میکند . این نوع ابخوری در قفس ها رایج است.

سرپستانکی (drip nipple) : هنگامی که پرنده به سرپستانک نوک میزند آب جاری میشود. این نوع ابخوری منجر به افزایش رطوبت بستر و انتقال بیماری کوسیدیوز میشود. به همین علت در کنار آن یک ناودان تعبیه میکنند تا آب روی بستر نریزد. ریزش آب بر روی بستر مشکلات فراوانی به همراه دارد.

دانخوری: دانخوری ها نیز به دو صورت دستی و اتوماتیک در دسترس هستند.

 

دانخوری های دستی

سینی: جنس آن معمولا پلاستیکی است و برای جوجه ها که حتما باید دانه را ببینند مورد استفاده قرار میگیرد . برا روی سطح آن شیارهایی تعبیه میکنند که لغزنده نباشد و جوجه به راحتی بر روی آن حرکت کند. مراقبت از آنها اهمیت دارد. مهمترین کار در هفته ی اول پرورش مراثبت از آب خوردن و دان خوردن جوجه هاست.

بشکه ای (Tube): یک مخزن استوانه است که پر از دان میشود در زیر آن یک ظرف قرار دارد که به علت سنگینی دان، به مرور وارد ظرف میشود و در دسترس پرنده قرار میگیرد.

ناودانی ( Trough ): مشایه همان آبخوری های ناودانی است . باید بطور مرتب بازرسی شده و پر شوند.

الفبای مرغداری گوشتی
توجه داشته باشید که پرندگان مرغداری دو برابر دان، مصرف آب دارند

دانخوری های اتوماتیک

ناودانی زنجیری (trough and chain): با حرکت زنجیر، غذا از منبع حرکت کرده و در محیط پخش میگردد. به آن توری میبندند و قسمت قسمت میکنند تا هر پرنده به غذای پرنده ی دیگر تعارض نکند . یک سیم هم باید در بالای آن بسته شود تا پرنده نتواند بر روی آن بنشیند. این نوع دانخوری امروزه کاربرد زیادی دارد.

لوله ای بشقابی (conveyer and pan ): یک لوله ی بلند است که در جاهای مختلف منفذ دارد و زیر منفذ ها بشقاب هایی میگذاریم تا غذا داخل آنها بریزد.این روش بهترین نوع دانخوری بوده و کنترل خوراک در این روش عالی است.

Tube and tube system: یک لوله ی اصلی داریم که تعدادی لوله فرعی به آن متصل اندو در انتهای لوله های فرعی یک سری ظرف سیلندری یا استوانه ای قرار دارد که توسط این لوله ها پر از دان میشود.

لوازم و تجهیزات بستر طیور

نکته: هر چه تفاوت وزن در گله کمتر باشد به این مفهوم است که ما در مدیریت گله موفق بوده ایم.

لانه تخم گذاری (Nest): تخم گذاری مرغ ها در مکان های تاریک و دنج انجام میگردد. در گذشته در یک قسمت سالن پوشال قرار میدادند تا مرغ ها بر روی آن تخم بگذارند. امروزه لانه های چند طبقه به صورت پارتیشن بندی ساخته میشوند . یا اینکه با خط نقاله تخم ها حرکت میکنند.

قفس: استفاده از قفس ها پیشرفت زیادی کرد اما به ئلیل اعتراض حامیان حقوق حیوانات با گسترش آن مخالفت کردند. این روش در گله های مادر هم داشت توسعه پیدا میکرد که متوقف شد.سایز قفس ها متفاوت است . معم.لا جوجه ها را تا ۳ هفتگی در قفس های کوچک تر نگهداری میکنند و از ۳ هفته تا ۴۲ روزگی در قفس های بزرگ تر

 

عمده ترین قفس هایی که مورد مصرف قرار میگیرند را در ادامه معرفی میکنیم

قفس های پلکانی (stair step): در این روش در داخل هر قفس یک تا پنج مرغ نگهداری میشود  فضولات آنها پایین ریخته میشود که این فضولات یا بر روی زمین میریزد و یا یک کانال درست میکنند و در داخل آن آب میریزند و در نهایت تخلیه اش میکنند. به این کانال ها pit میگویند.

قفس های غیرپلکانی (compact,vertical): در این روش همه چیز اتوماتیک است و تا ۸ قفس روی یکدیگر قرار میگیرند. مشکل اصلی این روش فضولات است که در یک مخزن جمع میشود و دایما باید تخلیه شود. تخم ها هم با خط نقاله منتقل میشوند.


منبع: دامیران
نویسنده: علی ایجابی
لینک کوتاه مقاله: daamiran.com/?p=4734
الفبای مرغداری گوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران