اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد

اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد

مرغداری در فصل سرد با بقیه ی فصول متفاوت و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نکات بسیار مهمی برای بهبود کیفیت زندگی طیور در این فصل وجود دارد.

رعایت نکردن هر کدام از آن ها مشکلات جدی را به دنبال خواهد داشت. محیط به ترکیبی از عوامل خارجی که بر انسان ها و حیوانات تاثیر می گذارد، گفته می شود.
طیور به محیط اطراف خود پاسخ می دهند. مهم ترین پاسخ فیزیولوژی آن ها، ثابت و مستقل نگه داشتن دمای بدن خود از دمای محیط اطراف است. زیرا قرار گرفتن طیور در معرض دمای نامناسب محیط، باعث ایجاد استرس محیطی در آن ها خواهد شد.
در فصل زمستان حرارت محیط کم و رطوبت نسبی هوا بالا است. هوای خنک وارد سالن شده و توسط پرندگان گرم می شود.
هرچه دمای هوای سالن افزایش یابد، رطوبت نسبی هوا کاهش یافته موجب می شود تا رطوبت بستر توسط هوا جذب شده و بستر خشک تر گردد.
سرعت جریان هوا در داخل سالن باید حدود ۲/۱۲ متر در دقیقه باشد تا موجب کوران نگردد، در غیر اینصورت طیور گوشتی در طی فصل زمستان مشکلات جدی خواهند داشت.
تنها راه رسیدن به این سرعت، به جریان انداختن هوا از دریچه های ورودی جلوی سالن به انتهای آن می باشد به شکلی که در هر دقیقه حدود ۲/۱۲ متر هوا جابجا شود.
با نصب تعدادی هواکش کوچک با سرعتهای متغیر در انتهای سالن می توان به این هدف دست یافت.
به منظور کنترل بهتر رطوبت سالن پرورش، یک رطوبت سنج نیز در بالای سر جوجه ها قرار داده شود. برای تامین رطوبت در هفته اول پرورش میتوان به دستگاه های رطوبت ساز استفاده کرد.

بیشتر بدانید: بررسی علل کم خونی عفونی طیور و راه حل آن

ساده ترین راه تامین رطوبت آب پاشی کف و دیوارها میباشد. در مورد آب پاشی چون این کار بصورت دستی انجام میگیرد باید کارگران ساختمان دائما مراقب باشند و در هر زمان که نیاز بود آب پاشی را انجام دهند.
همچنین میتوان یک کانال پلاستیکی را بصورت نشان داده شده در تصویر بعدی در طول سالن کشید و آن قسمت از کانال که بر روی زمین قرار میگیرد و به ارتفاع ۱۰ سانتی متر از آب پر کرد.
هوای گرم از روی آب گذشته و مرطوب شده و در اختیار جوجه ها قرار میگیرد. از این روش معمولاً در استان های کویری دارای هوای خشک مانند یزد و کرمان استفاده می گردد.
در طول کانال پلاستیکی سوراخ هایی ایجاد شده است که هوا را بطور یکسان در سالن توزیع میکند و بدین وسیله مانع از تجمع جوجه ها در قسمت هایی از سالن میشود.
اگر چنین امکاناتی در دسترس نباشد میتوان ظرف های در باز بزرگ آب را در جلوی هیترها قرار داد تا رطوبت سالن را قابل قبول نماید.
همچنان که جوجه ها رشد میکنند میزان رطوبت نسبی باید کاهش یابد. باید توجه داشت که بالا بودن رطوبت زمینه ساز پیدایش برخی از بیماری های انگلی از جمله کوکسیدیوز میگردد.
با افزایش وزن جوجه ها ، سطح رطوبت نسبی سالن میتواند توسط سیستم تهویه و سیستم گرمایش کنترل شود.
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد
مرغداری در فصل سرد با بقیه ی فصول متفاوت و از اهمیت ویژه ای برخوردار است

مدیریت سالن های مرغداری در فصل سرد سال

مدیریت مرغداری در فصل سرد سال با مشکلات و نگرانی هایی مانند: کاهش تولید تخم مرغ، کاهش مصرف آب، کاهش باروری و جوجه ریزی و… برای مرغداران و کشاورزان همراه است.

برای ایجاد شرایط مطلوب، رعایت نکات زیر ضروری است:

  • جهت یابی صحیح سالن های مرغداری

  • تهویه کافی مرغداری در فصل سرد

  • مدیریت بستر مرغداری

  • تغذیه طیور

  • مدیریت آبخوری مرغداری

بیشتر بدانید: عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ

جهت یابی صحیح سالن های مرغداری

طیور باید در سالن های مرغداری آسایش کامل داشته باشند. جهت یابی مرغداری در فصل سرد با توجه به زاویه وزش باد و تابش نور خورشید، بر کیفیت زندگی طیور تاثیرگذار است.
سالن های مرغداری را باید قبل از احداث شبیه سازی کرد. مرغداران این کار را برای جلوگیری از اتلاف هزینه های زیاد ناشی از احداث آن، انجام می دهند.

 

چند نکته مهم برای مرغداری در فصل سرد

  • طراحی مرغداری باید صورتی باشد که حداکثر نور خورشید در طول روز وارد سالن ها شود.

  • برای محافظت طیور از سرما، در مقابل منافذی و درزهای باز، کیسه های شنی آویزان کنید. این کیسه ها را پس از غروب آفتاب تا طلوع آفتاب روز بعد در سالن قرار دهید.

  • طول سالن مرغداری باید عمود بر جهت وزش باد باشد. زیرا در این صورت باد به پشت مرغداری برخورد می کند و تهویه بهتر صورت می گیرد.

بهترین خوراک برای جوجه در زمستان

جوجه در زمستان کم کم به سرما عادت می کند ولی بایستی مراقبت های لازم را نیز انجام داد. در این فصل به غذای بیشتری برای گرم نگه داشتن خود دارد.
غذاهایی مانند ذرت، آرد جو دو سر برای جوجه در فصل سرد بسیار عالی است علاوه بر این باعث می شود تا در طول شب گرم بماند. در هوای سرد علاوه بر غذای مناسب به آب کافی نیز نیازمند است.

بیشتر بدانید: کرچ شدن مرغ چیست و چه زمانی رخ می دهد؟

مدیریت بستر مرغداری در فصل سرد سال

عوامل مختلفی در بستر مرغداری برای کیفیت زندگی و پرورش طیور اهمیت دارد. این عوامل شامل جنس، پاکیزگی، میزان رطوبت بستر مرغداری و… می باشد. رعایت نکردن نکات لازم در بستر طیور، باعث بروز بیماری ها و مشکلاتی برای آن ها می شود.
استفاده از این روش، بسیار کم هزینه است و می توان پرندگان را در فصل زمستان سال به راحتی گرم نگه داشت.
برای شروع ابتدا بستری ( از علف خشک ، تراشه های چوب ، فضولات  پرندگان و … ) در کف مرغدانی ایجاد کنید. این عمل را در  اواخر تابستان یا اوایل پاییز شروع کنید و با گذر زمان مواد بیشتری به بستر اضافه نمایید تا خشک و تمیز باقی بماند.
زمانی که عمق بستر به ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر رسید آماده برای استفاده است. در طول زمستان این مواد موجود درون بستر به گرم شدن طیور کمک فراوانی می کند.
می توانید مقداری از دانه های مورد علاقه طیور را در کف بستر بریزید تا جوجه و مرغ با خورد نشان مواد را زیر و رو کنند. این کار باعث می شود تا مواد در معرض هوا قرار بگیرند و در صورت مرطوب بودن خشک شوند.
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد
مدیریت مرغداری در فصل سرد سال با مشکلات و نگرانی هایی همراه است

اهمیت مدت و شدت روشنایی در پرورش طیور

میزان تخم گذاری مرغ در زمستان به دلیل کوتاه شدن روز ها و تاریک شدن زودتر هوا، کمتر و گاها متوقف می شود، زیرا همه انرژی شان را صرف گرم نگه داشتن بدنشان می کنند.
گرم کردن لانه مرغ و روشن کردن چراغ برای مرغ ها می تواند به تخم گذاری آن ها کمک کند. تخم گذاشتن مرغ تحت تاثیر یک غده صنوبری است که توسط میزان روشنایی دریافتی توسط طیور در روز کنترل می شود به همین دلیل لازم است در روز های پاییز و زمستان ۱۶ ساعت در معرض نور قرار گیرد. برای انجام این عمل از دو لامپ ۶۰ وات استفاده کنید .

تغذیه طیور در فصل سرد سال

مقدار غذای مورد نیاز طیور با تغییر دما، تغییر می کند. جوجه ها در هوای سرد نسبت به هوای گرم غذا و اکسیژن بیشتری نیاز دارند.
مقدار کالری مصرف شده در طیور با تغییر دمای محیط، تغییر می کند. به این صورت که: هنگامی که طیور بیشتر غذا می خورند، به میزان دریافت انرژی بیشتر، مواد مغذی را هم دریافت می کنند. که بعدا آن مواد غذایی به فضولات تبدیل می شوند.
برای جلوگیری از افزایش این فضولات، در زمستان باید به رژیم غذایی جوجه ها چربی یا روغن اضافه کنیم.

بیشتر بدانید: بیماری گامبورو یا بورس عفونی در طیور

مدیریت آبخوری مرغداری در فصل سرد

در طول فصل سرما، طیور آب کمتری را در بدنشان نگه می دارند. در نتیجه باید به طور مداوم، آبخوری ها را آب کنید. آبی که در دسترس طیور است باید تمیز، تازه باشد.
آب باید دمای طبیعی داشته باشد. در نتیجه اگر احساس کردید که آب سرد است، آن را با آب گرم مخلوط کنید. اگر مرغداری در مناطق سردسیر است، باید از یخ نزدن لوله های آب اطمینان حاصل کنید.
بسیاری از واکسن های طیور از طریق آب به آنان داده می شود. با توجه به مصرف کمتر آب در فصل سرما، داروها باید در مقدار کمتری از آب به پرندگان داده شود. همچنین جوجه ها باید آبی را حداکثر در ۱ تا ۲ ساعت پس از اضافه شدن واکسن بنوشند.
پس از اضافه کردن واکسن، جریان آب را برای ساعتی قطع کنید.

دمای آب در تغذیه طیور در زمستان

آب در پرورش طیور یک ماده مغذی بوده و تحمل تشنگی طیور در مقایسه با گرسنگی بسیار کم است.
کاهش یا افزایش بی رویه دمای آب مصرفی طیور را باید جدی گرفت و برای حل مشکل آن اقداماتی انجام داد. با توجه به اینکه هوای محل زندگیتان در زمستان چقدر سرد است ممکن است نیاز داشته باشید تا منبع آب پرندگان را از سرما حفظ کنید.
دمای آب مناسب برای طیور بین ۱۰ الی ۱۴ درجه سانتی گراد است و در صورت کمتر یا بیشتر بودن دما پرنده آب بسیار کمی مصرف می کند، لذا باید تدابیری اندیشید تا در زمستان دمای آب مناسب باشد.
برای جلوگیری از یخ زدن آب آبخوری طیور، هیترهایی قابل نصب در زیر آبخوری های فلزی گالوانیزه مخصوص وجود دارد که در بازار موجود است و می توانید از آن استفاده کنید.
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد
تهویه مرغداری در فصل سرد به دلیل کاهش دمای هوا و کاهش استفاده از هواکش ها اهمیت خاصی دارد

گرمایش مرغداری در فصل سرد

گرمایش مرغداری یکی از دغدغه های اصلی این صنعت می باشد. با توجه به این که در فصل های سرد ، می بایست تعادل بین تهویه و هوای گرم ایجاد شود، مرغداران در این زمینه باید بسیار احتیاط نمایند.
از طرفی طی چند سال اخیر صنعت پرورش طیور به شدت گسترش و توسعه یافته است. در قدم اول استفاده از تجهیزات گرمایشی مناسب از درجه اهمیت بالایی برخودار است.
همانطور که گفتیم گرمایش مرغداری در روزها و به خصوص شب های زمستان بسیار مهم می باشد. زیرا سرد شدن بدن طیور عوارض زیادی به همراه دارد و در نتیجه آن بخش بزرگی از گله تلف خواهد شد.
از طرفی میزان گرمای تولید شده نیز باید مناسب باشد، در غیر اینصورت طیور بر اثر استرس دما و افزایش بیش از حد دمای بدن آنها دچار خفگی میشوند. لذا در این زمینه باید تعادل برقرار نمود. بهترین میزان دما برای طیور بین ۲۱ الی ۲۵ درجه می باشد.
بدن طیور به هنگام سرد شدن، تغییر مکانیزم میدهد. بدین صورت که تمامی واکنش های بدن آنها در جهت جبران انرژی و افزایش گرما فعالیت خواهند کرد. در نتیجه این فعالیت ها، خوراک مرغ بیشتر میشود.
همین موضوع عوارض زیادی همچون افزایش هزینه خوراک و بلوغ زودرس و … به همراه دارد. همچنین در اثر افزایش فعالیت های بدنی مرغ، میزان اکسیژن مصرفی آنها افزایش می یابد.
در صورتیکه تهویه مناسب فراهم نشده و یا میزان ورودی اکسیژن افزایش نیابد ، طیور بر اثر خفگی از بین میروند.

بیشتر بدانید: بیماری آنفلونزای پرندگان

سیستم تهویه حداقلی مرغداری در فصل سرد

سیستم تهویه در سالن های مرغداری بسیار حائز اهمیت است. زیرا طیور رطوبت زیادی را از طریق تنفس و مدفوع خود تولید می کنند.
در صورت تهویه نامناسب این رطوبت باعث تولید آمونیاک می شود که برای تنفس پرندگان بسیار مضر است. برای سهولت کار بهتر است از پنجره های اینلت و فن ها استفاده کنید.
قبل از سرد شدن هوا، هیتر، ترموستات و اکوستات ها را سرویس و به طور مداوم آن ها را چک کنید. تهویه مرغداری در فصل سرد به دلیل کاهش دمای هوا و کاهش استفاده از هواکش ها اهمیت خاصی دارد زیرا استفاده از از هواکش های سالن محدود تر میشود.
پنجره اینلت در واقع محصولیست که در این سالها استفاده از آن به شکل وسیعی گسترش یافته است. پنجره اینلت یک راه بسیار موثر در تهویه زمستانی سالن های مرغداری تلقی میشود.
اگر ‏جریان هوای سرد را بدون افزودن گرما وارد بستر کنید میزان بسیار اندکی از رطوبت از بستر خارج ‏می شود، با ‏این وجود اگر هوای تازه و گرما بدون حرکت وارد شود، باز هم بستر خشک ‏نخواهد شد و البته ‏اگر گرما بصورت چرخشی وارد شود ولی تبادل هوایی را نداشته باشیم ‏باز هم بستر سالن ‏خشک نخواهد شد.
تهویه حداقلی شامل هواکش‌ها و ‌ورودی‌های‌ هوای نصب شده در دیواره‌های طولی سالن می‌باشد. کارکرد مناسب تهویه حداقلی نیز مستلزم صرف وقت است.
تعداد دریچه‌های ورودی باید به اندازه باشند و تعداد هواکش مورد نیاز برای تأمین فشار استاتیک صحیح محاسبه شود تا هوای ورودی از طریق دریچه‌ها با سرعت مناسب به سالن وارد شود و هوای آلوده و گرم زیر سقف را مخلوط کرده و به پایین هدایت نماید.
یک قائده سرانگشتی مناسب برای تأمین فشار سالن این است که به ازای هر ۰۱/۰ اینچ فشار استاتیک، هوا در حدود ۲ فوت رانده می‌شود.
بنابرین برای اینکه هوا از دریچه‌های ورودی وارد شده و به میانه سالن برسد باید تقریبا حدود ۱۰/۰ اینچ فشار در یک سالن ۱۲ متری ایجاد شود.
به این معنی که باید فشار سالن بتواند فشار ۱۵/۰ اینچ یا بالاتر را در شرایط یک فوت مکعب در دقیقه بازای هر فوت مربع فضای کف تأمین کند.
بنابرین لازم است اطلاعات دقیقی در مورد فشار استاتیک سالن و اندازه دریچه‌های ورودی داشته باشیم تا هوا با سرعت مناسبی وارد سالن شود و بتواند هوای درون آن را مخلوط و یکنواخت کند.
اگر دریچه‌های ورودی خیلی عریض یا باریک باشند باعث می‌شوند که به جای مخلوط کردن هوا قبل از رسیدن به جوجه‌ها، هوای سرد مستقیماً به کف سالن یعنی محل قرار گرفتن جوجه‌ها هدایت شوند.
یک روش نسبتاً ساده برای پایش جریان هوا در سالن‌ها آن است که نوارهای ضبط صوت را از سقف آویزان می‌کنند تا معلوم شود که هوای ورودی با چه کیفیت و سرعتی به سمت مرکز سالن پیش می‌رود. تا وقتی جوجه‌ها در سالن هستند و سیستم تهویه کار می‌کند و باید به کارکرد سیستم‌های در معرض فشار توجه دقیق داشت.
بعلاوه محیط داخلی سالن مرغداری (گرد و غبار، رطوبت بالا، آمونیاک و امثال آن) برای بلبرینگ‌ها و دنده‌های هواکش‌ها و لوله‌های دریچه‌ها ورودی هوا و تجهیزات دیگر زیان‌بار هستند و باید آنها را بطور منظم روغن‌کاری و گریس‌مالی کنیم و توجه داشته باشیم که دریچه‌های ورودی به درستی کار کنند و در صورت نیاز به طور کامل بسته شوند.
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد
بهترین روش های گرمایش مرغداری در فصل سرد، استفاده از هیترهای آتش درون است

اقدامات مضاعف جهت حفظ بیشتر گرمای مرغداری در فصل سرد

برای تأمین گرمای مورد نیاز سالن های مرغداری از وسایل گرمایشی مختلفی استفاده میشود. اما بر اساس تحقیقات انجام گرفته ، یکی از بهترین روش های گرمایش مرغداری در فصل سرد، استفاده از هیترهای آتش درون و جت هیترهای موشکی می باشد.
هیترهای آتش درون هیچ نوع دودی ایجاد نمیکنند و باعث افزایش دی اکسید کربن سالن نمیشوند. جت هیترهای موشکی نیز در دو طرح دودکش دار و بدون دودکش ساخته میشوند.
استفاده از جت هیترهای بدون دودکش با وجود تولید گاز دی اکسید کربن، بیشتر در مرغداری ها مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا راندمان تولید گرما در این دستگاه ها تقریبا ۱۰۰ درصد می باشد.
سیستم های تهویه در سالن های مرغداری می بایست در قسمت های فوقانی نصب شده باشند. در این صورت هوای گرم و سرد با هم مخلوط شده و در اختیار طیور قرار میگیرد. در غیر اینصورت، هوای سرد به دلیل چگالی کمتر در لایه زیرین جمع میشود.
در این صورت علاوه بر عدم گرم شدن مناسب طیور، رطوبت بستر نیز جذب هوای سرد نخواهد شد. لذا کف سالن خشک و سفت میشود. سفت شدن کف سالن نیز باعث افزایش گاز آمونیاک و دی اکسید کربن شده و در نتیجه آن، در بین طیور مشکلاتی همچون اختلال تنفسی و خفگی رخ میدهد.
تمامی منافذ و درزهای سالن مرغداری در فصل سرد سال باید بررسی و مسدود شوند. دقت داشته باشید که عمل تهویه هوا می بایست فقط از طریق فن ها نصب شده در قسمت بالای سالن اجرا شود. در غیر اینصورت هوای وارد شده از سایر منافذ ها بر بستر مرغداری نشست میکند.
در نتیجه این عمل بر اثر تغییر فشار و تفاوت دما، پدیده میعان رخ میدهد. این امر باعث خیس شدن بستر و کف سالن و شیوع بیماری ها و آلودگی ها در بین طیور میگردد. بنابراین تمامی هوای تهویه باید از قسمت بالایی وارد سالن گردد.
تمامی دیواره های کناری، سقف و همچنین کف سالن باید به خوبی عایق شده باشند تا تبادل گرما رخ ندهد. روش های مختلفی در این زمینه به کار گرفته می شوند. بسته به محیط و سالن مد نظر باید اصول عایق بندی سالن مرغداری رعایت شود. این امر به مصرف پایین سوخت نیز کمک می کند.
در صورتیکه قبلا هیتر برای گرمایش مرغداری در فصل سرد تهیه کرده اید و در محل سالن مرغداری نصب نموده اید، حتما هیتر را قبل از شروع فصل سرما، سرویس نموده و از صحت کارکرد آن اطمینان پیدا کنید.

بیشتر بدانید: بیماری کانیبالیسم یا هم خواری طیور را بیشتر بشناسیم

نتیجه گیری..

در مرحله اول انتخاب سیستم گرمایش مناسب و پر بازده در امر صرفه جویی سوخت و دست یابی به راندمان بالا بسیار مهم می باشد. در قدم بعدی می بایست اقدامات ذکر شده در این مقاله را به درستی رعایت نمود.
نکات ذکر شده در این نوشتار بر اساس تحقیقات فراوان و تجربیات فعالان حاضر در این حوزه می باشد که به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

منابع: دام و طیور، کارنوتک، اندیشه سبز، ویستا     /     لینک کوتاه خبر: lish.ir/1GlX

مطالب مرتبط
اهمیت رعایت اصول مرغداری در فصل سرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دامیران