اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور
اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور

اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور

در شرایط کنونی با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز به سلامت غذایی بیشتر در جامعه اقداماتی در راستای اصلاح و بازنگری در جیره های دام و طیور صورت گیرد. یکی از مهمترین مسائلی که در پرورش دام و طیور و آبزیان باید همیشه در مرکز توجه قرار گیرد تامین خوراک و جیره مناسب است. به دلیل احتمال آلودگی میکروبی در استفاده از پروتئین های حیوانی در جیره غذایی و ایجاد بو و طعم نامطبوع محدودیت های بسیاری در این مورد بوجود آمده است. در ادامه با یکی دیگر از مقالات دامیران با موضوع ریزجلبک ها تا پایان با ما همراه باشید..

همین موضوع باعث شد که متخصصان این صنعت بدنبال یافتن منابع پروتئینی جدید جهت جایگزینی مواد مرسوم مثل سویا، پودر ماهی، ذرت باشند و رشد، بازدهی و احتیاجات ویتامینی و پروتئینی به میزان بالایی بهبود یابند.

اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور
با تغییر شرایط محیطی کشت این جلبک ممکن است مسیرهای متابولیک آن تغییر یابند

یکی از منابع پروتئینی جدید که در سال های اخیر مورد توجه متخصصان این حوزه قرار گرفته ریزجلبک ها هستند. ریز جلبک ها از قدیمی ترین جانداران روی زمین و از میکروارگانیسم های فتوسنتزی پروکاریوت یا یوکاریوت با قابلیت رشد سریع هستند. بسیار ریز و در حد چند میکرون هستند و از مهمترین تولیدکنندگان زنجیره غذایی محسوب می شوند. ریزجلبک ها تثبیت کننده ازت نیز می باشند و نقش موثری در ایجاد اکوسیستم و زیستگاه مناسب برای آبزیان دارند. ریزجلبک ها نیز از لحاظ اقتصادی کاربردهای بسیار زیادی بصورت صنعتی و غیرصنعتی دارند بواسطه مواد کلوئیدی که در آن ها یافت می شوند دارند.

ریزجلبک ها در دنیای امروز بسرعت در حال فراگیری هستند و در صنعت های مختلف دارویی ، غذایی ، آرایشی و بهداشتی و تولید سوخت های جت و دیزل بکار گرفته شده اند. از دیگر خواص ریزجلبک ها می توان به مواردی از جمله ضدجلبک، ضد پرتوزایی، ضد قارچ، ضد میکروبی و ضد باکتری بودن آن ها اشاره نمود. در سال های اخیر مجددا ریزجلبک ها توجه جامعه علمی دنیا را بمنظور تامین مواد غذایی بعنوان یک جایگزین مناسب به سمت خود معطوف کرده است. جلبک های سبز، قرمز و قهوه ای مهمترین نمونه های جلبک ها هستند. رنگدانه های کلروفیل (رنگدانه های فتوسنتز) عنصری است که در تمامی جلبک ها یافت می شود.

  بررسی همه گیری شناسی ویروس آنفولانزا در پرندگان

تیرگی رنگ یا به اصطلاح رنگ دانه های غالب در جلبک های سبز بخاطر وجود کلرو فیل، بتا کاروتن ها و گزانتو فیل های مختلف است. ریزجلبک ها انرژی خود را بصورت چربی و نشاسته ذخیره می کنند. نور کافی برای بقاء جلبک ها بسیار ضرورت دارد و به همین خاطر معمولا در سطوح آب یافت می شوند. جلبک های سبز مانند اسپیرولینا و کلرلا از جمله جلبک هایی هستند که در تامین غذای جانداران نقش موثری ایفا می کنند.

اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور
کلرلا و اسپیرولینا ارزش تغذیه ای تقریبا مشابهی دارند

در جلبک های قهوه ای نیز رنگدانه های گزانتوفیل و فوکوگزانتین عامل رنگ قهوه ای آن ها می شوند. این جلبک ها انرژی خود را معمولا بصورت قند، الکل و یا کربوهیدرات ذخیره می کنند. فیکواریترین و فیکوسیانین از رنگیزه های اصلی آن ها هستند و شکل اصلی انرژی ذخیره شده در جلبک های قرمز نیز نشاسته خواهد بود.

ریزجلبک ها از منابع بیولوژیکی بسیار قوی محسوب می شوند. در خصوص میزان درصد پروتئین تولیدی در ریزجلبک اسپیرولینا در برابر مقدار مشابه ذرت چیزی حدود ۱۲۵ برابر بیشتر است. یکی از ریزجلبک های متداول که قابلیت زیادی در تطبیق خود با انواع شرایط را دارد کلرلا نام دارد. اسپیرولینا نیز در سراسر جهان بعنوان مکمل غذایی شناخته شده است. از خصوصیات مهم دیگر جلبک ها کلرلا و اسپیرولینا حفظ سلامت بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن در انسان است.

کلرلا هسته کروی شکل و میکروارگانیسم تک سلولی دارد. اما در اسپیرولینا کمی متفاوت بوده، چندسلولی است و هسته مارپیچی دارد. اسپیرولینا سلول هایی ۱۰۰ برابر بزرگترین از کلرلا دارد. برای کشت جلبک کلرلا بدلیل کوچکی نیازمند تجهیزات پیشرفته خواهیم بود. کلرلا علاوه بر تقویت و سم زدایی بدن، حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن نیز می باشد. همچنین آب های بسیار قلیایی از بسترهایی هستند که اسپیرولینا در آن رشد می کند، در آب های قلیایی بسیاری از ارگانیسم ها توانایی رشد ندارند.

  کنترل سالمونلا در خوراک دام توسط اکسیدین

شیزوچیتریوم نوع دیگری از جلبک ها و کمتر شناخته شده است. برای افزایش سطح دوکوزا هگزا انوئیک اسید یا DHA2 در تخم مرغ در جیره مرغ های تخمگذار از این ریزجلبک ها بهره می گیرند. این ماده از اسیدهای چرب و ضروری در امگا۳ است و نقش بسیار موثری در ساختار سیستم عصبی و مغزی نوزادان دارد. این اسید چرب بخاطر خصوصیت های ضدالتهابی و آنتیترومبوتیک (ضد لخته) برای درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی حائز اهمیت است. استفاده از پورفیریدیوم (ریزجلبک قرمز تک سلولی) در جیره مرغ های تخمگذار به کاهش سطح کلسترول و افزایش خواص امگا۳ کمک شایانی می کند.

اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور
برای کاهش قابل توجه استفاده از پرمیکس های معدنی و ویتامینه استفاده از اسپیرولینا در جیره طیور توصیه شده است

عنصرهای ترکیبی در ریزجلبک ها

اسپیرولینا از منبع های سرشار از ویتامین ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه و مواد چرب ضروری، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های قوی است. کلرلا و اسپیرولینا ارزش تغذیه ای تقریبا مشابهی دارند. البته میزان پروتئین در اسپیرولینا کمی بیشتر است. کلرلا خواص آنتی اکسیدان بالایی بواسطه وجود رنگدانه های لوتئین دارد و در پلاسمای خون از اکسیداسیون لیپیدها جلوگیری خواهد کرد در حالیکه اسپیرولیناها از این خصوصیت مستثنی هستند و فاقد لوتئین می باشند.

 

ریزجلبک کلرلا

با تغییر شرایط محیطی کشت این جلبک ممکن است مسیرهای متابولیک آن تغییر یابند. کلرلای غنی از سلنیوم ممکن است در شرایط خاصی با قابلیت دسترسی بالاتر و میزان سمی بودن کمتر تولید شود و به همین جهت بعنوان جایگزینی برای سلنیوم در جیره غذایی طیور بکار رود. فلور میکروبی روده در طیور نقش موثری در سلامت بدن آن ها ایفا می کند. افزدون کلرلا ولگاریس به جیره طیور تنوع میکروبی دستگاه گوارش را افزایش می دهد. مطالعات بسیاری در این زمینه برای تعیین سطح کلرلا در جیره های مصرفی طیور انجام گرفته است که اکثر آن ها از روش آب کشت بوده و استفاده از حداکثر ۱۰ درصد جلبک کلرلا در جیره غذایی طیور در نتیجه این مطالعات توصیه شده است.

  وزارت جهاد کشاورزی: تزریق حجم زیادی از نهاده های دام و طیور به بازار
اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور
شیزوچیتریوم نوع دیگری از جلبک ها و کمتر شناخته شده است

ریزجلبک اسپیرولینا

برای کاهش قابل توجه استفاده از پرمیکس های معدنی و ویتامینه استفاده از اسپیرولینا در جیره طیور توصیه شده است. جیره های میکس شده با اسپیرولینا در جوجه ها باعث تقویت سیستم ایمنی شده و در نهایت سلامت آن ها تا حد زیادی افزایش می دهد. برای استفاده از اسپیرولینا در جیره های طیور نیز ۵ الی ۱۰ درصد توصیه شده است. در صورتی که میزان اسپیرولینای مصرفی در جیره از این مقدار تجاوز کند ممکن است اختلالات رشدی در جوجه ها را موجب شود. همین مورد نیز در مرغ های تخمگذار باعث کاهش کلسترول تخم مرغ و افزایش درصد اسیدهای چرب امگا۳ خواهد شد.

اهمیت ریزجلبک ها در تغذیه طیور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران