اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری
اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری

اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری

امروزه یکنواختی گله طیور در حال تبدیل شدن به یک محرک بزرگ و بسیار مهم در صنعت مرغداری است. درصورتیکه تاکنون هیچ روش قطعی برای محک زدن و سنجش این موضوع وجود نداشته است. با افزایش تقاضای مصرف کننده و پیشرفت چشمگیر در زنجیره تامین برای ارائه محصول نهایی و با کیفیت، یکی از ضروریات در این صنعت این است که بتوانیم همیشه یک قدم جلوتر باشیم. تمرکز این امر بر عمده فروشان و خرده فروشان جهت تغییر رویکرد به تولیدکننده و بوجود آوردن ایده های بهتر بمنظور رفع نیازهای بازار در صنعت مرغداری است.
اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری

پیشرفت فناوری در صنعت مرغداری

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت مرغداری بطور قطع می توان عملکرد و یکنواختی گله طیور را در همه چرخه ها و تولیدکنندگان تسهیل نمود. این کار را می توان از طریق ساخت سخت افزار و سنسورهای بی سیم انجام داد. این موضوع این امکان را به ما می دهد که بتوانیم بخوبی زنجیره تامین را رصد و با همکاری روز افزون تمامی فعالین این حوزه به عنوان یک صنعت بزرگ در جامعه قدم برداریم.
با پیشرفت در صنعت مرغداری این امکان را داریم که کنترل بیشتر و بهتری از جنبه های عملکردی و رفتاری طیور داشته باشم. زیرا کوچکترین تغییر در شرایط محیطی مانند کیفیت خوراک و یا درجه حرارت محیط تاثیر قابل توجهی در عملکرد و یکنواختی گله طیور خواهد داشت.
فناوری استفاده از بی سیم می تواند فرصت های بی نظیری جهت بهبود این امر در صنعت مرغداری در منطقه به همراه داشته باشد.
اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری

سنسورها در صنعت مرغداری

بطور مثال، آزمایشات متعددی با استفاده از سنسورهای بی سیم در تاثیر تغییر دمای ۲ درجه سانتیگراد بر عملکرد طیور انجام شده است. بدینوسیله می توان تصمیمات مبتنی بر شواهد را بدرستی انجام داد. زیرا ارتباط بین پارامترهای مختلف محیطی مانند دما، خوراک و وزن طیور در این شرایط براحتی قابل تجزیه و تحلیل است.

اطلاعات زمانی در صنعت مرغداری

در شرایطی که داده های زمانی می تواند راه حل های بسیار مفیدی در این صنعت در اختیار ما قرار دهد، باعث می شود درک و کنترل بیشتری در عملکرد طیور و یکنواختی گله بوجود آورد. بنابراین دسترسی به این داده ها و استفاده صحیح از فناوری های مطرح شده در صنعت مرغداری می تواند ما را از تمام مزایای این حوزه بهره مند سازد.
اهمیت یکنواختی گله در صنعت مرغداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران