بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ
بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

بنظر شما چه عواملی در تخم گذاری موثر است؟ و چه مواردی باعث قطع تخم گذاری می شود؟ در یکی دیگر از مقالات دامیران به بررسی این موضوع می پردازیم. برای آگاهی از این موضوع تا انتهای مقاله با ما همراه باشید..
دلایل بسیاری در روند تخم گذاری و یا قطع آن دخیل هستند. یکی از اصلی ترین موارد در این خصوص تغییرات هورمونی در نتیجه تحریک محرک های داخلی و خارجی بدن و تغییر شرایط طبیعی بدن و اندام های تخمگذاری است. همینطور از دیگر عوامل در کاهش تولید در تخم گذاری می توان به تغذیه یا جیره نامناسب، استرس، بیماری های گوناگون، کوتاه شدن روز و کرچی اشاره نمود.

کوتاه شدن روزها

همانطور که می دانید در تابستان حدود ۱۶ ساعت و در فصل زمستان حدود ۸ ساعت طول روز است. همین تغییر در طول روز و کوتاه و بلند شدن روزها باعث تولک رفتن و قطع شدن روند طبیعی تخم گذاری خواهد شد. راه حل آن چیست؟ در چنین شرایطی برای حفظ روند طبیعی تولید تخم مرغ به بیش از ۱۲ ساعت نوردهی مصنوعی بطور ثابت نیاز داریم.
بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

شرایط سنی مرغ ها

افزایش سن در مرغ های تخم گذار از دیگر عوامل کاهش تخم گذاری است، میزان تولید و غیراقتصادی شدن پرورش و تولید در این مرحله کاملا مشهود است. در چنین شرایطی تولک بردن یکی از راهکارهای مناسب برای تغییر شرایط موجود به فرآیند ایده آل خواهد بود. البته ادامه دادن طولانی مدت این موارد به مرور منجر به اویداکت و بروز مشکلات تخمدان در مرغ های تخم گذار می شود. توصیه می شود برای اقتصادی نگاه داشتن تولید و حفظ شرایط ایده آل، گله های سن بالا را با مرغ های جوان جایگزین کرد.
بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

تولک چیست؟

فرآیند فیزیولوژیکی طبیعی بدن را تولک می نامند. تغییرات نوری در بوجود آمدن تولک نقش دارد. اندام های بدن مرغ مانند اویداکت در این پروسه شروع به بازسازی می کنند. بیشترین انرژی مرغ در این فرآیند صرف رشد پرها شده و تنها مقدار کمی از انرژی مرغ ها برای تولید تخم مرغ صرف خواهد شد. در روزهای بلند در انجام تولک این پروسه بطور ناقص انجام می شود و مرغ در این شرایط به تولید تخم ایده آل باز نخواهد گشت. چگونه این مشکل را رفع کنیم؟ کافیست انجام عمل تولک در دومین زمستان صورت پذیرد، بعد از ۶ هفته خاموشی و قرار دادن مرغ ها در شرایط روزهای بلند می توانیم براحتی مرغ ها را به شرایط مطلوب و تولید مناسب بازگردانیم.

کنترل نمودن سلامتی گله

از مشکلات اساسی در فرآیند پرورش بروز بیماری های مختلف در گله است. کاهش میزان تولید تخم مرغ و مشکوک بودن شرایط تخم گذاری می تواند از نشانه های بروز هرگونه بیماری در گله باشد. از نشانه های بروز بیماری در گله مواردی نظیر کسل بودن، بی حالی، نداشتن فعالیت طبیعی را می توان مشاهده نمود.
بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

تغذیه و جیره غذایی نامناسب

اگر جیره غذایی در گله مناسب باشد و تغذیه بوطر ایده آل صورت پذیرد شاهد حداکثر تولید در تخم گذاری خواهیم بود. جیره غذایی باید برحسب نیاز مرغ ها تهیه شود. تولید حداکثری در شرایطی بوجود خواهد آمد که مصرف غذا اختیاری باشد و همینطور منابع کلسیم به میزا کافی در اختیار مرغ ها قرار گیرد. جیره های غذایی نامناسب و غیر استاندارد و استفاده از مواد افزودنی که باعث کاهش قابلیت هضم می شوند کاهش تولید تخم گذاری در گله را بدنبال خواهد داشت.

 

وجود استرس در مرغ ها

بوجود آمدن خلل در تخم گذاری و قطع تولید تخم از مواردی هستند که با ایجاد استرس در گله بروز می نماید. مواردی نظیر سر و صدای زیاد در محیط پرورش، شرایط نامطلوب گرمایی، قطع ناگهانی آب و دان و خوراک تاثیرات بسیار بدی بر روند تخم گذاری دارد.
شایان ذکر است ایجاد شرایط مناسب و رعایت نکات بهداشتی در تمامی مراحل پرورش و تولید، همچنین مدیریت صحیح و کارآمد گله می تواند کلیه موانع برای تولید هرچه بیشتر و به حداکثر رساندن میزان تخم گذاری را تسهیل کند و با ادامه این چرخه تخم مرغ های باکیفیت بالا به دست مصرف کننده رساند، چراکه این امر به اقتصادی تر شدن تولید کمک کرده و تولیدکنندگان را در مسیر صحیح قرار خواهد داد.
بررسی عوامل کاهش تولید تخم مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران