تزریق ۸۰ میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور
تزریق 80 میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور

تزریق ۸۰ میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور

کاظم خاوازی عصر امروز اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های منابع آب در استان کرمان چاره‌ای جز اجرای الگوی کشت نداریم. وی با بیان اینکه ترکیب کشت به‌عنوان الگوی کشت اجرا می‌شود که اشتباه است گفت: در استان کرمان به واسطه محدودیت‌هایی که وجود دارد باید الگوی کشت به معنای واقعی آن اجرا شود.
فاز اول الگوی کشت در استان کرمان با شروع کشت پاییزه اجرایی می‌شود. بیش از ۹۰ درصد از مطالعات این طرح انجام شده و نیاز به سیاست‌گذاری برای اجرا دارد. زنجیره تولیدات محصولات کشاورزی یک نیاز است و تمام نکات، بخش‌ها و حلقه‌هایی که در زنجیره تولید تا عرضه لازم است باید پیگیری شود.
تزریق 80 میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور
سیمای اقتصاد کشاورزی استان کرمان نیازمند تغییرات جدی است و به آن کمک خواهیم کرد. تولید بذر (هیبری) در کشور دو درصد است و در جلسه اخذ رای اعتماد مجلس قول دادم که به ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. وی با بیان اینکه برای خیار سبز، فلفل دلمه‌ای و بادمجان دو رقم بذر معرفی خواهیم کرد گفت: شنبه جلسه‌ای با آقای مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت دارم تا مشکلات تنظیم بازار را مطرح و پیگیری کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه شورای راهبردی صادرات در وزارت جهاد کشاورزی راه‌اندازی شده است افزود: اعضای این شورا تعیین شده و هفته آینده ابلاغ آنها زده می‌شود. وی با بیان اینکه ستاد عالی پسته در وزارت جهاد کشاورزی راه‌اندازی می‌شود گفت: ۸۰ میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور داده می‌شود که ۱۵ میلیون تن آن وارد می‌شود.
ارزشی که بانک مرکزی و شخص رئیس‌جمهور برای نهادهای دامی قائل شده از ارزش واردات دارو کمتر نبوده و هم سطح دیده شده‌اند و سعی کردیم تمام تلاش خود را برای واردات بکنیم اما تحریم‌ها جدی است.

منبع: تسنیم

ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور

شاید این مطلب برای شما مفید باشد! برای ادامه کلیک کنید

  هر کیلو تخم مرغ 14 هزارتومان ، نرخ مصوب افزایش یافت
ارزش واردات دارو و نهاده های دام و طیور یکسان است
تزریق ۸۰ میلیون تن نهاده به صنعت دام و طیور کشور

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران