جایگزین شدن داروهای بومی صنعت دام و طیور با نمونه وارداتی
جایگزین شدن داروهای بومی صنعت دام و طیور با نمونه وارداتی

جایگزین شدن داروهای بومی صنعت دام و طیور با نمونه وارداتی

گروهی از محققان موفق به تولید و عرضه داروهای بومی و مکمل‌های گیاهی ویژه طیور شدند که این محصولات فناورانه جایگزین محصولات شیمیایی وارداتی شدند.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: محصولات وارداتی شیمیایی پس از اعمال تحریم‌های یک جانبه و نوسانات نرخ ارز با قیمت‌های گزافی به تولید کننده داخلی فروخته می‌شد. با توجه به نیاز مبرم این حوزه به تولید داخلی در واحد تحقیق و توسعه شرکت تحقیقات کاملی انجام و بسیاری از این اقلام تولید و تجاری‌سازی شد.
وی یکی از محصولات این شرکت را یک مکمل گیاهی ویژه دام سنگین مانند گاو دانست که با یک پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی به دست مصرف کننده داخلی می‌رسد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با توجه به تغییر سیاست‌ها و عدم اختصاص ارز به کالاهای وارداتی دارای تولید مشابه داخلی تولید این گونه از محصولات و مکمل‌ها در داخل کشور رشد قابل توجهی داشته است.

پربیننده ترین ها:

این مدیرعامل با بیان اینکه چند دارو و مکمل گیاهی دیگر تولید می‌شود که ویژه طیور است و در وزن‌گیری و مصونیت طیور در برابر بیماری‌ها نقش ‌بسزایی دارند، ادامه داد: یکی از این مکمل‌ها، خاصیت آنتی باکتریال دارد و توانسته است عملکرد بسیار موفق‌تری از نمونه مشابه شیمیایی از خود نشان دهد.
بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، این محقق با اشاره به بازار گسترده داخلی افزود: تا کنون صادرات نداشته‌ایم، اما با توجه به این مسئله که کشور در حوزه طیور سالانه ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار جوجه‌ریزی انجام می‌دهد، نیاز به مکمل‌ها و داروهای گیاهی در داخل کشور بسیار گسترده است و بازار خوبی در این زمینه وجود دارد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایسنا      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1IGa
جایگزین شدن داروهای بومی صنعت دام و طیور با نمونه وارداتی
  مرغداران در ضررند، دولت باید تخم مرغ ذخیره کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران