خبر ممنوعیت صادرات مرغ واکنش مرغداران را برانگیخت
خبر ممنوعیت صادرات مرغ واکنش مرغداران را برانگیخت

خبر ممنوعیت صادرات مرغ واکنش مرغداران را برانگیخت

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور در واکنش به ممنوعیت صادرات مرغ ، گفت: عملا صادراتی انجام نمی شود که توقف آن تاثیری بر بازار داخل داشته باشد.

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور در واکنش به ممنوعیت صادرات مرغ، گفت: عملا صادراتی انجام نمی شود که توقف آن تاثیری بر بازار داخل داشته باشد.
حبیب اسدالله نژاد در واکنش به تصمیم ستاد تنظیم بازار برای ممنوعیت صادرات مرغ گفت: این تصمیم از دو جهت قابل بررسی است. از جنبه ماهیت کار این اقدام کاملاً نادرست است چرا که صادرات هیچ محصولی نباید به نوسانات بازار داخل گره بخورد و اتخاذ تصمیمات خلق الساعه برای صادرات آسیب‌های جدی به بازارهای مقصد و در نهایت تولید داخل می‌زند.

بیشتر بدانید:

همچنین نکته مهم اینجاست که امسال در بحث صادرات مرغ اتفاق خاصی رخ نداده و هم اکنون نیز عملاً صادراتی انجام نمی‌شود که ممنوعیت آن نتیجه‌ای داشته باشد.
اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه دلیل نوسانات قیمت مرغ و سایر محصولات پروتئینی عدم تأمین و عرضه به موقع نهاده‌های دامی با نرخ مناسب است، افزود: همچنان خواسته ما از دولت تأمین به موقع نهاده‌ها و عرضه آنها با نرخ مصوب است.
اگر این اتفاق رخ دهد مرغ نیز با قیمتی منطقی و ثابت در بازار عرضه می‌شود و تولیدکنندگان نیز از این همه گرفتاری خلاص می‌شوند.
اتخاذ تصمیمات نادرست و خلق الساعه مانند ممنوعیت صادرات مرغ کمکی به تنظیم بازار نمی‌کند.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: تابناک      /      لینک کوتاه خبر: b2n.ir/daamiran3
خبر ممنوعیت صادرات مرغ واکنش مرغداران را برانگیخت
  در تامین نهاده‌های مرغداران با قیمت مصوب مشکلی نداریم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران